CZK

Handmade Luxury Art Brands - Design - Style

NEKONEČNÉ MOŽNOSTI NOVÉ JARNÍ KOLEKCE LADY VYVIALOVÉ

Česká designerka Lada Vyvialová svou novou kolekcí JUICE znovu posouvá hranice udržitelnosti. Modely šije z nebarveného materiálu, a nejen díky tomu značka LADA, zakládající si na lokální výrobě, ještě výrazněji snižuje ekologickou zátěž. Kolekce dostala svůj šťavnatý název díky variabilitě kombinování modelů jak mezi sebou, tak se staršími kousky z portfolia LADA.

Lada Vyvialová

Lada Vyvialová Tomečková je česká módní návrhářka. Vystudovala textilní design a oděv na Vysoké škole výtvarného umění v Bratislavě a módnímu designu se věnuje přes 20 let. Vyučovala oděvní design, kresbu, malbu a figurální kresbu, pracovala jako kreativní ředitel pro firmy Odex, Evate, Tonak a Amoené. Navrhuje i pro jiné značky a konfekční výrobce a ráda spolupracuje na výtvarných, vzdělávacích a sociálních projektech. Držitelka cen ELLE, Fashion Point, Gentleman’s Essentials by MINI, Patrizia Gucci Award, Grand Prix čestné uznání For Babies, Hatalk Mentioned Honours.

Všechny kusy kolekce se již standardně pyšní variabilitou. Kolekci dominují šaty Limusi, které lze ležérně obléci na pláž nebo z nich pomocí skrytého zavazování vytvořit společenské šaty s vlečkou. Šaty Beauty nabízí přes pět variant stylingu a materiál chyt, ze kterého jsou ušity, při chůzi vytváří krásný vzdušný, vlnící se efekt. Šaty Inoo jsou svým tvarem velmi decentní. Lze je zařadit jako business casual, navenek velmi sofistikovaný, uvnitř neuvěřitelně pohodlný. Bílé šaty Gin zase okouzlí rafinovanou jednoduchostí a svěžím dojmem, který podtrhuje asymetrický výstřih. Sukně jsou rovněž asymetrické. Kratší, velmi zábavná sukně Punk se perfektně hodí k topu s dvojitým límečkem. Podtočená společenská sukně Drape bude zase lichotit všem, kdo touží opticky prodloužit nohy a zakrýt boky.

Top INEE, sukně DRAPE a polokošile POLO NANO COMFORT

Součástí jarních novinek je i první standardizovaná kolekce LADA pro muže. Nabízí jednoduché, základní střihy triček, designový drapovaný rolák, kardigan, nebo polokošili ušitou z nového materiálu, kterým je dvojitý chyt.

Kolekce evokuje svěžest a minimalismus. Doplňuje chybějící střihy do kompaktní nabídky značky LADA tak, aby nabízela kompletní dámský šatník pro každý typ ženské postavy. Sama Lada svou vizi udržitelných kolekcí komentuje: „Snažíme se oponovat fast fashion a přinášet módu, která bude slušet každé ženě, a která díky svému minimalistickému designu zůstane stále aktuální, nehledě na momentální trendy. Všechny naše modely jsou navzájem kombinovatelné a mají nespočet variant nošení, takže i s několika
málo kusy dokážete vytvořit outfit pro každou příležitost. Tím chceme pomáhat
ke snižování objemu šatníků a zbytečné nadprodukci oblečení.“

Šaty LIMUSI

Své modely, včetně těch z nové kolekce JUICE, vytváří Lada Vyvialová z nanomateriálů, které oděvům kromě nezaměnitelného designu přidávají mimořádné vlastnosti. Odvádějí vlhkost a potlačují tak růst bakterií a plísní.
Částice stříbra integrované ve vláknech vytváří lotosový efekt, který odpuzuje prach, špínu i vodu. Funkční materiál pečuje o pokožku, odvádí pot a eliminuje
pachy, čímž prodlužuje jednotlivé cykly nošení oblečení. Díky méně častému praní tak dochází ke snižování spotřeby vody, energií i čistících prostředků.

Like
Tweet

NEWSLETTER

Zaregistruj se a získej slevu na

první nákup

zde

SLEVA 100