CZK

Handmade Luxury Art Brands - Design - Style

Lada Vyvialová

 

Lada Vyvialová je česká designérka, která už 20 let navrhuje módu jak pod svým jménem, tak pro jiné značky jako jsou Tonak nebo Baťa. Podílí se na skupinových projektech, např. s digitální sochařkou Helenou Lukášovou, projektem bondtriko podporuje bonding matky a novorozeněte.

V roce 2014 se nadchla pro benefity nanomateriálů a rozhodla se v podhůří Beskyd založit firmu, která se bude specializovat na designové a funkční modely právě z látek, nesoucí složku stříbra. Jako jediná na trhu navrhuje z nanomateriálů multifunkční modely pro každodenní využití, včetně společenských šatů.

Dnes Lada vede firmu, která svou výrobu staví na udržitelnosti a slow fashion. Nanotechnologie pro výrobu metrážové látky vyvíjí s českými vědci, role látky si nechává na zakázku vyrobit u českých firem a veškeré modely šijí švadleny z Příbora a blízkého okolí. Inovativní materiály navíc výrazně redukují nároky na údržbu a tím snižují spotřebu energií a vody.

Lada Vyvialová je absolventka SPŠTextilní v Brně, VŠVU v Bratislavě, stipendistka Nottingham Trent University v Nottinghamu. Za svou kariéru již získala ceny ELLE, Fashion Point, Gentleman’s Essentials by MINI, Patrizia Gucci Award, Grand Prix čestné uznání For Babies, Hatalk Mentioned Honours.

NEWSLETTER

Zaregistruj se a získej slevu na

první nákup

zde

SLEVA 100