CZK

Handmade Luxury Art Brands - Design - Style

ZAMILUJTE SI LEN!

Jarní sluníčko nás už pár týdnů hezky hřeje. Proto můžeme s klidným svědomím zazimovat všechny teplé svetry a kabáty a připravit se na letní sezonu. Té už pár let dominuje oblečení ze lnu. Proč ho máme tak rádi?

Jeho výhodou je, že je velmi vzdušný a příjemný. Zároveň nadčasový a snadno se kombinuje. Nejdůležitější jsou v tomto ohledu nejen střihy, ale také doplňky. Nosili ho už starověcí Egypťané a technologicky se postup jeho zpracování za celá staletí téměř nezměnil. Čím se při výběru svého nového lněného úlovku řídit? Především střihem. Opatrně zacházejte také s barvami. Ideální je přírodní odstín nebo černá. Přirozené barvy lnu jsou slonovinová, béžová, hnědá a šedá.

UDRŽITELNOST

Len je jedna z nejekologičtějších tkanin v módním průmyslu. Jde o nenáročnou rostlinu odolnou vůči škůdcům. Při jejím pěstování není třeba používat pesticidy, ani hnojiva a při samotné výrobě lněné tkaniny nejsou potřebné ani chemické úpravy.

SNADNÁ ÚDRŽBA

Výhodou lněných věcí je i to, že nevyžaduje zvláštní péči. Len lze prát v pračce: teplotu praní vždy vybírejte dle instrukcí na informačním štítku produktu. Pokud chcete mít oblečení hezky vyrovnané a nepomačkané, určitě doporučujeme prát bez ždímání a nechat oblečení volně uschnout. Nejlépe se žehlí ještě za vlhka a s párou. Kvalitní len však vypadá skvěle, i když není vyžehlený. Přijměte proto jeho mačkavý efekt jako jeho vlastnost. A to je, oč tu běží!

POHODLNÝ MATERIÁL

Len je na kůži velmi jemný, a také pohodlný na nošení. Je skvělou volbou i pro ty, kteří mají citlivou pokožku. Je to rozhodně základ letního šatníku, ve kterém by vám neměly chybět hezké lněné šaty, sako, košile nebo kalhoty. Lněné oblečení nosí rádi také muži. Jednou z hlavních vlastností lnu je jeho pevnost. V kombinaci s tím, jak si umí poradit s vlhkem, které produkuje naše tělo, se z něj stává jeden z nejvhodnějších materiálů i pro obleky.

Věděli jste, že…

… nejstarší archeologické nálezy lnu ve formě semen pocházejí z místa Ali Kosh v Íránu z let 7500-6700 př. n. l.? Ve městě Çayönü v jihovýchodním Turecku se v roce 7000 př. n. l. našla nejen semena, ale také nejstarší známý kousek lněného plátna. Na našem území se len pěstoval od nepaměti – nejstarší archeologické nálezy lněných semen a textílií na území Slovenska se datují na začátek 4. století.

V našem šatníku se len zabydlel natrvalo a považujeme ho za skvělého společníka na léto. Zkuste zavřít oči a představit si, jak se procházíte ve vlajících lněných šatech nebo obleku po ulicích vašeho oblíbeného města – ať už u nás doma v České republice, nebo tam, kam se chystáte na dovolenou.

Like
Tweet

NEWSLETTER

Zaregistruj se a získej slevu na

první nákup

zde

SLEVA 100