CZK

Handmade Luxury Art Brands - Design - Style

VERI PERI – BARVA ROKU 2022

Společnost Pantone Color Institute vybírá každým rokem jeden barevný odstín, který se stane trendem nejen v oblasti módy či bytového designu. Pantone barvou roku 2022 se stala modrofialová Very Peri. A jaká je podstata tohoto odstínu?

Změna, nová vize, zvědavost, bezstarostné sebevědomí, ale také vděčnost a budoucnost v jiném světle. To všechno reprezentuje Very Peri.

„Jak se vynořujeme z intenzivního období izolace, naše představy a standardy se mění,“ říká ředitelka institutu Leatrice Eiseman. Very Peri reflektuje propojení reality a digitálního světa a poukazuje na stále rostoucí komunitu digitálních umělců a dosud nevídané možnosti ve virtuálním prostoru, které se zároveň promítají do reálného světa. Viceprezidentka Pantone Color Institute Laurie Pressman k tomu dodává: „Barva roku odráží to, co se odehrává v naší globální kultuře, a vyjadřuje, co lidé hledají. Společnost stále uznává barvy jako kritickou formu komunikace a způsob, jak vyjádřit a ovlivnit myšlenky, emoce a zapojit se a spojit se.“

Pokud jde o módu, nový odstín fialové s červenými podtóny nabízí nekonečné možnosti napříč styly a trendy. Na rozdíl od Ultra Violet, barvy roku 2018, je Very Peri méně agresivní, vyjadřuje výrazně přívětivější emoce a je ze všech módních odstínů nejteplejší díky rudému podkladu, který dává výsledné barvě inovátorský rozměr. Kolem barvy roku vyhlášené newyorským institutem se každoročně strhne lavina a kolekce, ať už jde o módní, kosmetické, nebo celý sektor interiérového designu, reflektují výběr odborníků ve formě limitovaných kolekcí nebo celých projektů postavených na daném odstínu a jeho kombinacích. 

Zdroj:

https://www.vogue.cz/clanek/vogue-daily/novinky/cindy-kerberova/barvou-roku-2022-je-very-peri-dynamicka-modra-s-fialovymi-a-cervenymi-podtony

www.pantone.com

Like
Tweet

NEWSLETTER

Zaregistruj se a získej slevu na

první nákup

zde

SLEVA 100