CZK

Handmade Luxury Art Brands - Design - Style

MARIA KOBELOVÁ – KOLEKCE USUS

Tvorba designérky a šperkářky Marie Kobelové se zabývá výrobou a návrhem šperků z drahých kovů, které přesahují do volného konceptuálního umění. Stejně tak pracuje s jinými materiály v oblasti designu, kde v jejím portfoliu převládá porcelánová tvorba. Autorčina cesta vedla přes ateliér kovu a šperku na FDULS v Plzni (pod vedením prof. V.K.Nováka a doc. M.A. Petra Vogla) a následně přes ateliér keramiky (pod vedením doc. MgA. Gabriela Vacha).

Marie Kobelova

Má za sebou několik úspěchů – zvítězila v soutěži pro Czech National Culinary Team s originální porcelánovou sadou nádobí, za vibrační šperky Epi byla nominována v mezinárodní soutěži Talente v Mnichově. Své práce vystavovala na Slovensku, v Polsku, v Itálii, v Portugalsku i v Německu. V současné době tvoří v ateliéru v budově SmetanaQ.

Autorčina tvorba je ovlivněna životními situacemi, které ji formovaly po kreativní stránce. Křivka – tvar – přitažlivost – moment – rovnováha. Hledá a objevuje jednotu pro vizuální a estetické sdělení veřejnosti. Její kolekce USUS je inspirovaná křivkami modelářských špachtlí. Šperky v některých případech přímo nesou tvarosloví špachtlí. “Jednotlivé prvky tvarově krásné a příjemné jsou symbolem tvořivosti, na kterou nemůžeme zapomenout. Svět strojově vyspělý vytlačuje tvořivost, která je pro nás velice důležitá z psychologického hlediska. Hledáme všechno nepoznané a zapomínáme na to, že všechno cenné máme ve vlastních rukou.”

Na Designbloku 2019 (největší výběrová přehlídka designu a módy ve střední Evropě) představila svou další vývojovou fázi kolekce USUS, v podobě nového projektu Spatula. Tentokrát vytváří sérii extravagantních náhrdelníků, vyrobených z dřevěných špachtlí, který vévodí novému projektu Spatula. Zároveň také rozšiřuje kolekci USUS o nové tvary jemných, ale přesto výrazných prstenů a náramků.

Like
Tweet

NEWSLETTER

Zaregistruj se a získej slevu na

první nákup

zde

SLEVA 100