CZK

Handmade Luxury Art Brands - Design - Style

LADA VYVIALOVÁ SÁZÍ NA NANOTECHNOLOGIE, KOMBINOVATELNOST A ČISTOTU

Módní návrhářka Lada Vyvialová studovala oděvní design na třech školách ve třech zemích a věnuje se mu profesionálně od roku 1998. Získala ocenění Výtvarník sezony, Cenu Elle, Gentleman’s Essentials za kolekci klobouků, Patrizia Gucci selection za kolekci zima 2017, Grand Prix čestné uznání za bondtriko NanoAg. Má za sebou desítky přehlídek a výstav v Česku i v dalších sedmi zemích.

Stojí za značkou LADA fashion a vyrábí nadčasové modely pro ty, kdo hledají elegantní pohodlí, luxus minimalismu a smysluplné oblékání.

Materiály studia Lada Vyvialova jsou nositeli unikátního českého patentu NanoAg. Technologie a výroba materiálu je zaměřena na kombinaci jeho speciálních vlastností a trvalého efektu ve složení a struktuře vlákna. Je to tvar vlákna, struktura pleteniny a antibakteriální stříbro, které dávají modelům jedinečné funkční vlastnosti. Proto se tým ateliéru opírá o dlouholetou spolupráci s předními českými odborníky na nanotechnologie.

„Tím jsme stoprocentně jedineční v evropském a možná i světovém měřítku.“

Šaty mají antiseptické a protizápachové účinky, jsou netoxické a vhodné i pro alergiky. Speciální povrchová úprava příze reguluje teplotu a chrání před sluncem. Fresh efekt přirozeně zabraňuje pocení díky speciálně vyvinutým podélným drážkám na povrchu vlákna. Materiály s lotosovým efektem mají samočistící schopnosti, díky kterým se velmi snadno a ekologicky nenáročně udržují. Nanomateriály jsou testovány ve zdravotnictví.

Její aktuální kolekce podzim/zima 2019 je založená na kombinaci technologií a přírodního omaku. Tomu je přizpůsobená i tvarová linie. “Pohybuji se na rozhraní mezi elegantní denní módou a řekněme lehce užitkovým streetwarem. Tvarově jsou modely velmi jednoduché, a to z prostého důvodu – předpokládám, že pokud někdo investuje do kvalitního výrobku, tak ho chce nosit nejlépe každý den. A pokud bude příliš extravagantní nebo příliš barevný, tak se mu velmi brzy okouká nebo nebude lehce kombinovatelný. Celá naše kolekce je proto koncipovaná tak, aby byla estetická, čistá, pochopitelná a při nošení budila nadšení i touhu po trvalém vztahu.”

Like
Tweet

NEWSLETTER

Zaregistruj se a získej slevu na

první nákup

zde

SLEVA 100