CZK

Handmade Luxury Art Brands - Design - Style

KOLEKCE SYMBIÓZA NÁVRHÁŘKY JOSEFINY BAKOŠOVÉ

Šaty s dlouhým rukávem

Módní návrhářka Josefina Bakošová vytvořila kolekci podzim/zima 2019/20 s názvem SYMBIÓZA, které dominuje spojení – symbióza oděvu se šperkem. Josefina se dlouhodobě věnuje košilovitým střihům a všem jejich možným variacím, a ani v této kolekci neopouští od toho, co umí opravdu skvěle.

„V mé nové kolekci jsem se pokusila najít symbiózu ve spojení stříbrného šperku s košilí. Líbí se mi jemný prvek, detail, který působí nenuceně a lehce. Košili krásně obohacuje,” říká návrhářka a spoluautorka úspěšného projektu „Terapie sdílením“.

Košilové šperky, které společně vstupují do nových vztahů, jsou přímo zakomponovány do oděvů, které vytváří celou kolekci. V té najdete košilové a večerní šaty, overaly, oversize kabáty a poprvé se objeví dámský oblek a potisk rentgenu květin na tričkách a mikinách.

Návrhářku dlouhodobě fascinuje a baví dámský límeček, který se v jejích kolekcích objevuje u oversize košilových šatů, a právě spojení košile se šperkem brala jako výzvu a sama šperky vyrobila: „Momentálně se zajímám o minerály a perly, proto jsem zvolila stříbrnou s perlami. Další motiv límečkového šperku je čistý trojúhelník, tedy geometrický tvar, který společně s límečkem tvoří symbiotický tvar.“

Kabát SYMBIOZA

Kolekce je ušita hlavně z bavlny, vlny a hedvábí, příležitostně najdeme plavkovinu a mohér. A kromě košilových šatů si můžeme z krásných zimních kabátů, svetrů a mikin vybrat i netypický dámský oblek.

Šaty s límečkem a dlouhým rukávem

Sice jde o kolekci uvedenou na sezónu podzim / zima 2019 – 2020, ale i Josefina patří k těm návrhářům, kteří nemají potřebu podléhat trendům a vytváří oblečení, které je určeno k nošení po celý život. Pokud se o její oblečení budete dobře starat, může vydržet desítky let intenzivního nošení.

Zdroj: moda.cz, fashion.cz

Like
Tweet

NEWSLETTER

Zaregistruj se a získej slevu na

první nákup

zde

SLEVA 100