CZK

Handmade Luxury Art Brands - Design - Style

JOSEFINA BAKOŠOVÁ / KOLEKCE ME

Návrhářka Josefina Bakošová dříve působila pod vlastní značkou Chi-Chi a od roku 2014 svou tvorbu prezentuje pod svým jménem. „Značka se mění zároveň se mnou. Můj pohled na svět a na život se v ní promítá. I mé zákaznice jsou starší, moudřejší a sebevědomější,“ říká Josefina. Neomezuje se na poslední trendy, tvoří stylové, elegantní a nadčasové módní kousky.

Josefina Bakošová

Pochází z umělecké rodiny, kde tatínek byl malíř a maminka varhanice. „Milovala jsem od malinka vůni terpentýnu, dřeva a kadidla, ale návrhářství mě nikdy nepřitahovalo. S oblečením jsem si vždy hrála, přešívala, barvila, šila, ale nenapadlo mě, že se tomu budu někdy opravdu věnovat.“ Studovala grafický design a poté scénografii na Katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU. Při studiu na DAMU našla zálibu ve vymýšlení kostýmů. Vedle toho, že se věnuje autorské módě, obléká i filmové a divadelní herce.

Signifikantní pro její tvorbu jsou košilové šaty. “Od začátku, co tvořím, jsem si oblíbila košilové šaty s límečky. Nejtypičtější je pro mě právě neustálé obměňování střihů košilových šatů. Ráda objevuji nové materiály, a protože miluju moře a přírodu, vymyslela jsem si vloni poprvé v tom duchu i vlastní design látky. Jsem typická tím, že u halen šiji pořád přední díl o dost kratší než zadní, to mě pořád baví.”

Nová kolekce české návrhářky Josefiny Bakošové pokračuje v tématu, jemuž se návrhářka věnuje dlouhodobě. Je to inspirace přírodou, propojení květin a módy. Kolekce ME odráží Josefíniny významné momenty v jejím životě. „Jsou to mé oblíbené kousky. Modely, které jsem celý rok prototypovala a nosila na důležité momenty mého života. Byl to třeba maturitní ples mé nejstarší dcery nebo premiéra úžasného filmu, pro který jsem navrhovala kostýmy. Jednotlivé modely představují takové moje zhmotněné vzpomínky,“ vysvětluje.

Nová kolekce ME je plná ženských kousků a nadčasových střihů. Nechybí kalhoty připomínající kalhotovou sukni, vypasovaná saka, midi sukně se vzorem, dlouhé šaty s nabíranými rukávy, příjemně odhalující crop topy a pro návrhářku typické oversize zimní kabáty. Novinkou ve tvorbě je pestrobarevný vlněný kabát s geometrickým vzorem, který vznikl recyklací zbytkového materiálu, který je jinak již nepoužitelný. Jak už je u návrhářky zvykem, nejedná se o sezónní, ale celoroční kolekci.

Barevná paleta kolekce zahrnuje odstíny jako je pudrová, lososová, fuchsiově fialová a modrá. Nechybí ani monochronní looky v černé a šedé barvě. Něžná hra s barvami vychází z květů hortenzie, květiny, která je na každé zahradě na návrhářky milované Šumavě. Je to kraj, kde návrhářka strávila za poslední dva roky hodně času obklopena přírodou, jež se stala inspirací pro minulé i nynější kolekce.

Josefina Bakošová je známá svojí oblibou v nadčasových střizích a barvách, které podtrhnou ženskou siluetu, ale zároveň nechají prostor k fantaziím a ctí současné potřeby pohodlí a univerzálnosti. „V kolekci najdete kousky, které můžete nosit během dne nebo je vzít večer do společnosti či na večírek a stále se v nich budete cítit příjemně a nikdy nebudete overdressed,“ zakončuje myšlenku ke své nové kolekci návrhářka.

S kolekcí přichází i projekt SNÍ, který vznikl v rámci galerie SEN O. SNÍ koncepčně prezentuje ženy v umění, které jsou fotografované ve svých domovských ateliérech společně s vlastní tvorbou a v šatech Josefiny Bakošové. Výtěžek z prodeje děl jde na podporu centra Metráž, který dlouhodobě poskytuje pomoc ženám v nouzi. Do projektu se zatím zapojila zpěvačka Lenka Dusilová, designérka Kateřina Brůhová, malířka Zuzana Badinková nebo Nikola Šrajerová.

Zdroj:

https://www.luxurymag.cz/novinky/11753/celorocni-kolekce-josefiny-bakosove-me-je-inspirovana-prirodou/

https://tojesenzace.cz/2021/11/12/josefina-bakosova-predstavuje-novou-kolekci-me-ktera-je-plna-pastelovych-barev-je-vyrovnana…

Like
Tweet

NEWSLETTER

Zaregistruj se a získej slevu na

první nákup

zde

SLEVA 100