CZK

Handmade Luxury Art Brands - Design - Style

FRANCESCO GATTINO – ČESKÁ TVORBA S DOTEKEM ITALSKÉ ELEGANCE

Zakladatel značky František Macháček se již od dětství zajímal o módu a vše kolem ní. “Tvořil jsem své vlastní návrhy a bavil se nad celým procesem. Mé nápady ale nikdy nedostaly svou reálnou podobu. Postupem času jsem opustil tuto sféru a naučil se řemeslu – truhlařině. Při tvoření mi ale často chyběla svoboda, kterou mi dřevo nemohlo poskytnout.”

 

Proto se vrátil o krok zpátky a začal studovat módní design. Nejen studentská ocenění, ale i vytvořené školní kolekce mu dodávaly odvahu jít dál.

“Chtěl jsem získat zkušenosti, naučit se šít a pracovat s různými materiály, především ale s kůží. Kůže je pro mě synonymem stálosti a vytrvalosti. Kvalitní kožená věc vás může provázet celým životem a rány, které si za svou cestu nasbírá, jí stále přidávají na kráse.”

 

Začal pracovat jako designér a konstruktér střihů pro firmy jak v textilním, tak i v brašnářském průmyslu. Po třech letech založil svojí značku Francesco Gattino, společně se svým kamarádem. “Itálie – klasické střihy, kvalitní materiály i nenapodobitelný design. To je má celoživotní inspirace. Proto jsem zvolil italské jméno.” 

 

Značka Francesco Gattino nabízí kožené produkty, které jsou velmi kvalitně zpracovány. “Za použití špičkových materiálů vyrábíme doplňky, které jsou opravdu trvalé. Produkty spojuje nadčasovost, praktičnost a minimalistický design. Takové produkty chceme nosit my a věříme, že si je zamilujete i vy.”

 

 

“Naše produkty nejsou na jednu sezonu. Vyrábí je šikovné dámy v české firmě, které mají dostatek času věnovat se každém výrobku dostatečně dlouhou dobu. Materiály nakupujeme z Itálie.”

Všechny produkty Francesco Gattino jsou z kvalitní italské kůže, doplněné na zakázku vyráběnými zipy a kováním z Itálie. “Zipy, které používáme, pochází od italského výrobce Lampo. Je to firma s více než 120 letou historií. Zipy Lampo se vyznačují vysokou přesností výroby, vlastním vývojem a promyšleným designem. Málokterá firma má leštěné zipy s takovou odolností, jako jsou právě tyto. Vyzkoušejte, jak snadno jezdí a už nebudete chtít obyčejný zip.”

 

 

Like
Tweet

NEWSLETTER

Zaregistruj se a získej slevu na

první nákup

zde

SLEVA 100