CZK

Handmade Luxury Art Brands - Design - Style

DIGITÁLNÍ NAVRHOVÁNÍ – NOVÝ TREND V MÓDNÍM PRŮMYSLU

Lucie Marková, majitelka značky Design by Lucie, je návrhářka s více než 20letou zkušeností na poli módy. Několik svých posledních kolekcí vytvořila prostřednictvím digitálního navrhování. Připojila se tak k novému trendu v módním průmyslu, který využívá moderní technologie. Cílem je vytvořit produkty nejvyšší kvality a zároveň být maximálně šetrný k životnímu prostředí.

Lucie vystudovala TUL v Liberci, technickou školu se zaměřením na nové technologie a materiálové inženýrství. Ve spojení s oborem Arts Management a Honors Academia na VŠE se kvůli mezioborovému vzdělání snaží o kombinaci různých oblastí a zkoušení inovativních technologií. Její inspirací je Star Trek a science fiction, proto ráda čte o vizionářích a průkopnících v různých oborech a testuje nové inovativní přístupy. Jezdí na veletrhy, sleduje novinky a navrhuje oblečení na hraně formy a funkce za použití nejnovějších technologií.

Tvorba návrhu

Programy, ve kterých Lucie pracuje, jsou neustále aktualizovány a vylepšovány. Designérka nejdříve vytvoří skicu, poté nakreslí v oděvních programech střih a vygeneruje design ve fotokvalitě. Všechny tyto kroky mohou trvat jen několik minut. Výhodou je, že návrhy je možné detailně rozpracovat a přizpůsobovat je ženám na míru. “Nejdříve si píšu se zákaznicí a zjistím její proporce, poté virtuální modelku přízpůsobím na požadovanou velikost, upravím střih, vygeneruji fotku a pošlu náhled klientce. Zákaznice přesně ví, jak budou její šaty vypadat, až je obdrží. Vidí model přímo na svojí velikost ještě před výrobou a může tak schválit případné úpravy. Jde o zcela nový a naprosto revoluční přístup, který se začíná používat po celém světě. Já s ním pracuji poslední dva roky,” vysvětluje Lucie.

Oděvy značky Design by Lucie jsou elegantní, pohodlné a dlouho vydrží. Udržitelnost není jen o použití materiálů, ale i o tom, jak dlouho je můžeme nosit, aniž by ztratily na kvalitě. “Častým problémem online nakupování je právě kvalita materiálu. Nevíte, co objednáváte. Rozhodla jsem se tento problém řešit tak, že pro daný typ oděvu nabízím bezvýhradně tu nejlepší látku. Chci, aby mé zákaznice byly spokojené. Na kabáty a šaty používám ty nejlepší softshelly a trika šiji z té nejkvalitnější certifikované bavlny.”

Největší objem práce designérce zabere testování materiálů a vzorků. “To, co doporučím, musí být perfektní. Díky tomu nemám reklamace. A pokud by nějaké byly, vždy bych zákaznicím vyhověla. Je pro mě zásadní, aby se dámy cítily v mém oblečení skvěle.”

Před několika týdny začala Lucie pracovat s AI (umělá inteligence) a vytvořila s její pomocí celou kolekci během jednoho víkendu. “Tato konkrétní je genderově neutrální. Fascinuje mě, že se můžu vydat touto cestou, a to bez nákladů na výrobu. Jde o čistou kreativitu. Tyto programy jsou schopné kombinovat a vytvářet návrhy na základě zadaných parametrů. To je geniální. Je to fantastický výkonný parťák, který potřebuje vstupní údaje podobně jako program. A pak se návrh pořád dokola upravuje. Už teď vím, že díky tomu můžu být lepší návrhářka.”

Like
Tweet

NEWSLETTER

Zaregistruj se a získej slevu na

první nákup

zde

SLEVA 100