CZK

Handmade Luxury Art Brands - Design - Style

APPRE ZAUJME I BEZ MÓDNÍCH VÝSTŘELKŮ

Na české módní scéně se počátkem léta objevila nová oděvní značka APPRE, která nabízí kvalitní dámskou smart casual módu vyrobenou v Česku. „Chceme podpořit především ženy pohybující se v business prostředí, aby se nebály zvýraznit svou přirozenou ženskost a eleganci, nabízíme jim alternativu ke klasické bílé košili a černým kalhotám,“ říká majitelka Appre Anna Havlíčková.

Samotný název společnosti vychází z anglického slova „appreciate“, česky vážit si, umět ocenit, uvědomovat si. Firemní claim Appreciate womanhood. Appreciate ethics. Appreciate sustainability. vychází z osobních hodnot samotné zakladatelky, Anny Havlíčkové, a v praxi provází celý výrobní proces.

Mantra Appre zní: „Naše kousky navrhujeme a vyrábíme tak, aby vydržely jak opakované používání, tak i změny trendů.” U Appre nehledejte poslední módní výstřelky, ale nadčasové kusy, ze kterých budete mít radost mnoho let.

Při výběru materiálů sama Havlíčková pátrá po jejich původu, což není nic snadného. Často proto volí materiály s ekologickými certifikáty či označením fair trade. „Jen výběr a testování materiálů před samotnou výrobou trvaly téměř rok. Nakonec se mi podařilo objevit takové, které poskytují rovnováhu mezi dlouhodobě udržitelným přístupem, praktičností a estetikou,“ zmiňuje Havlíčková.

 

I když vždy snila o kariéře v oděvním průmyslu, vystudovala Anna Havlíčková Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor mezinárodní vztahy. Jelikož móda byla a je její vášní, ihned po studiích se vydala sbírat zkušenosti do USA, konkrétně do Los Angeles. Během svého pobytu v Americe prošla několika stážemi a vyzkoušela si tak, co tento obor nabízí. Pracovala pro designery jako asistentka, pomáhala v zákulisí módních přehlídek a při focení editorialů, nebo například asistovala v luxusním showroomu. Po návratu zpět do Prahy se rozhodla založit vlastní oděvní značku, a tak vzniklo Appre. Kromě práce, která je zároveň i jejím největším koníčkem, ráda sportuje, cvičí jógu nebo chodí na dlouhé túry do hor.

Like
Tweet

NEWSLETTER

Zaregistruj se a získej slevu na

první nákup

zde

SLEVA 100