CZK

Handmade Luxury Art Brands - Design - Style

APPRE VÍTÁ JARO ZÁŘIVÝMI BARVAMI

Česká značka Appre představuje novou kolekci. Na první pohled zaujme ty, kteří chtějí být vidět. Prim hrají barvy, například sytě žlutá, která připomíná slunné počasí. Veselé barvy spolu s lehkými přírodními materiály skvěle vytvoří základ jarního šatníku.

Anna Havlíčková

Anna Havlíčková
Anna se profesně věnuje módě od roku 2015, kdy se vydala do Los Angeles jako stážistka. Prošla si mnohými pracovními zkušenostmi, jak na straně Fashion designu, tak i na straně Fashion businessu. Pracovala jako asistentka v oděvním ateliéru, v trend forecastingové agentuře, pomáhala při produkci módních přehlídek i v luxusním showroomu. “Čím více jsem se nořila do tajů módního průmyslu, tím méně mi tento svět dával smysl. Na jedné straně vidíme pozlátko rób z červených koberců a na druhé straně nevidíme nelidské pracovní podmínky těch, kteří pro nás ve skutečnosti oblečení vyrábějí.” uvádí Anna. Proto se rozhodla po návratu domů do Prahy založit Appre, oděvní značku, pro kterou je klíčový férový a etický přístup. “V Appre se snažíme co nejlépe najít balanc mezi estetikou a praktičností. Dbáme na to, aby naše kousky byly nositelné a jednoduše kombinovatelné,” dodává Anna.

Vybarvené jaro

„Ve své tvorbě ráda a často používám barvy. Pro letošní jaro jsem sáhla po sytě žluté, oblíbené skořicové a lahvově zelené,“ představuje svou kolekci Anna. Vybírat můžete z kvalitních přírodních materiálů, jako je jemné bavlněné chambray, chladivý a příjemný Tencel a hedvábný satén. „Nejraději používám tzv. deadstock hedvábí, což je nevyužitá hedvábná metráž. Často nakupuji tyto látky od známých světových brandů, mám tak unikátní šanci dostat se k prémiovým materiálům, které nejsou běžně dostupné na trhu,“ vysvětluje Anna.

Kolekce Appre jsou inspirovány ženami a jejich potřebami. Střihy lichotí ženské siluetě a příjemné materiály zajistí pohodlí. „Nemám zájem vytvářet módu, která bude jenom viset ve skříni,“ popisuje svou tvorbu Anna. „Dávám si záležet na tom, aby vše bylo dobře kombinovatelné. Z jednoho kousku tak vytvoříte několik úplně rozdílných outfitů, které vynosíte na různorodé příležitosti. Základem kolekce jsou šaty, které jsou u našeho publika již od začátku Appre nejoblíbenější. Šaty pro mě osobně také představují ženskost a oslava ženskosti je esencí značky Appre,“ dodává. Letošní novinkou je i malá kolekce z ručně malovaného hedvábí. „Představím ji v dubnu na pop-upu Má Vlast, který se bude konat při MBPFW,“ zve na pražský Fashion week Anna.

Like
Tweet

NEWSLETTER

Zaregistruj se a získej slevu na

první nákup

zde

SLEVA 100