TÝDEN SE SISTERSCONSPIRACY

sistersconspiracy from elva katter on Vimeo.

potkaly se na umprumce a už osm let spolu mají módní značku zaměřenou převážně na muže. alice klouzková a jana jetelová aka SISTERSCONSPIRACY svůj styl charakterizují jako sportovní eleganci a svoje návrhy zajímavě propojují s nápady spřízněných grafických designérů. u odborné veřejnosti a hlavně u zákazníků takto naposledy zabodovaly skvělou kolekcí ahoy sailor inspirovanou námořníky, cestováním a kosmopolitní atmosférou přístavů. na přehlídce jsme chtěly všechny ty námořníky za muže a jejich oblečení do svých vlastních šatníků...

o módě mají hodně co říct, mají totiž nejen praktické zkušenosti z oboru, ale i patřičné vzdělání. alice si na umprumce dělá doktorát a od února povede na holešovické scholastice ateliér oděvní tvorby (na den otevřených dveří se můžete přijít podívat 28. ledna). 'sisters' jsme navštívily v jejich karlínském showroomu a dílně, na stejné adrese, kde sídlí i návrhářka mirka horká nebo segrasegra. povídaly nám o svých plánech, zkušenostech, o studiu, o tom, jak se spolu seznámily a jak si vydělaly na první šicí stroj. kromě historek z minulosti nám k naší velké radosti ukázaly i svůj 'archiv' - krabici se vzorky starších kolekcí, například kultovní svetry z kolekce orlando (na videu je poznáte podle puntíků) či simson-pionýr (to jsou ty nahaté slečny z teletextu). rozhovor si s alicí a janou přečtěte ve středu, kdy se dočkáte i tradiční soutěže. zatím se nechte nalákat krátkým videem z ateliérového šmírování a mrkněte se na jejich produkty SEM!

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!