TÝDEN S YANA THAL

yt from elva katter on Vimeo.

vánoční týden prožijeme na molo7 s módní návrhářkou janou thálovou. znáte ji asi spíš pod jménem její značky yana thal, kterou založila před bezmála osmi lety. řemeslu se učila během studia na střední oděvní škole a na vyšší odborné škole oděvního návrhářství v pražských holešovicích, opravdu rozumět oděvu a krejčovině se však prý naučila, až když vyjela na zkušenou do anglie a pracovala v krejčovských dílnách a salónech. ráda spolupracuje s lidmi z jiných uměleckých oborů a módu vystavuje působení jejich vlivu. loni jste možná zaznamenali kolekci 'čtecích' šatů z kolekce yinothay, kterou navrhla pro autorky knihy slečny báru baronovou a ditu pepe, letos nás okouzlila projektem sense, který propojuje krásné prádlo a aromaterapii. za dobu svého působení si jana prošla různými fázemi a věnovala se i pánskému oblečení, stálicí v jejím repertoáru byl ale vždycky dámský korzet. zákaznice ji nejčastěji vyhledávají právě kvůli korzetu na míru, s kolekcí spodního prádla sense jim však nedávno přichystala nové předměty touhy. přestože její prádlo působí velice svůdně, nemá primárně poplést mužům hlavy, spíš má své nositelce dodat dobrý pocit ze sebe sama, i kdyby třeba mělo zůstat jen jejím tajemstvím.

s janou jsme se sešly těsně před vánoci na vinohradech, kde nedávno otevřela showroom s prádlem, korzety, dámským oblečením a bio prafémy, které v rámci projektu sense vytvořila lucie valerová. jana vzpomínala na babičku, která ji jako první učila šít, líčila nám, jak se dělá korzet (znělo to dost složitě) a těšila se z toho, že se jí v posledních letech daří spolupracovat se samými zajímavými lidmi napříč obory. sváteční rozhovor s janou vám nadělíme na štědrý den pod stromeček a vyhlásíme i poslední soutěž tohoto roku.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!