TÝDEN S VNUKEM

umělecké uskupení VNUK založili před pár lety tři spolužáci z plzně: eliška lhotská, ondřej vicena a bára klimszová. bylo to prý v kavárně a důležitou roli sehrálo malibu, což je skutečnost patřící k dříve neodtajněným životopisným datům VNUKa, jež vyneslo na povrch naše setkání v holešovické galerii ZÁŘÍ. VNUK spojuje hned několik oborů - design šperku, nová média a grafický design - v pozadí celého konceptu ale stojí i přemýšlení o roli umění a designu ve společnosti. ikonickým kouskem, který ztělesňuje jejich kritický postoj k některým aspektům současnosti a lásku k folkloru a tradici, je přívěsek v podobě ukřižovaného ježíše. za ním jsme zašly i na právě probíhající výstavu do kavárny 3+1 na malé straně, kde trio představilo novou grafickou podobu i koncept. ten je uveden pro VNUKa typicky, pomocí krátkého textu připomínajícího japonské haiku: závisíme. / na tenkém vlákně. / na srdci číslo, / každý vlastní.

VNUK from elva katter on Vimeo.

více se dozvíte v našem rozhovoru s VNUKem, který pro vás chystáme na středu. těšte se i na obvyklou soutěž. o co asi bude? na VNUKOVA ježíše a další šperky se zatím podívejte SEM!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!