TÝDEN S VJEM

vjem from elva katter on Vimeo.

kreativní skupinu VJEM tvoří trojice architektů: světlana koženova a bratři samuel a adam ciglerovi. mají co říct i ve světě produktového designu. adam a sam sice architekturu ještě studují, za sebou však mají design nábytku na střední uměleckoprůmyslové škole. světlana je sice architekta, již během studia však vytvořila kolekci svítidel, se kterými se prezentovala na designbloku. díky propojení více uměleckých oborů umí uvažovat komplexně a pracují s nevídanou kombinací smyslu pro estetiku, řemeslnického umu a citlivosti k materiálům. inspiraci nachází v jednoduchosti a čistotě geometrie.

jejich portfolio zahrnuje návrhy interiérů, dřevěného nábytku a porcelánu. jídelní a pracovní stoly vyrábí adam se samem ručně a na zakázku. povrch desky upravují pomocí staré moravské techniky, kdy drobné dírky ve struktuře vyplňují cínem. nápadité květinové stolky ze dřeva, skla a kovu jsou jakýmsi hybridem mezi stojanem na pokojovou rostlinu a vázou. servírovací prkénko s intarzí počítačového přepisu horské krajiny je sestavené jako skládačka z trojúhelníkových dílků vyřezaných z jasanové a ořechové dýhy. geometrický základ mají i jejich předměty z porcelánu. čajový a jídelní servis odkazuje k estetice českému kubismu, na jeho počátku však byla fascinace harmonickou symetrií maurských arabesek. neobvyklé hranaté tvary umožňují prostorové skládání hrnečků a misek tak, že se dají propojit do nekonečného vzoru.

světlanu a staršího z bratrů ciglerových, adama, jsme navštívily v jejich bytě na malé straně. prostor si sami zrekonstruovali a zabydleli v něm nejen svůj autorský nábytek, porcelán a svítidla, ale v rámci proměny interiéru byli nuceni vymyslet i řadu dalších prvků. mají tu nejen pracovnu s krásným výhledem na petřín, ale i dílnu ve staré garáži, kde adam a samuel pracují se dřevem.

týden se studiem VJEM právě začíná; ve středu se těšte na rozhovor a již tradiční soutěž, v pátek na fotoreport. speciálně tento týden vám přejeme samé příjemné vjemy!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!