TÝDEN S... VERŠATYL

veršatyl from elva katter on Vimeo.

markéta šebelová a kristýna kottová se potkaly na VŠE a padly si do oka. před pár měsíci odstartovaly společný oděvní projekt s názvem veršatyl, ač ani jedna nemá zázemí v oboru. coby budoucí 'ekonomky' nechtějí dělat umění, ale chtějí vytvářet oblečení, které by mohly samy nosit. baví je ženská móda, šaty, sukně a elegantní šátky (šarm pařížanek a tak). důraz kladou na kvalitní zpracování, o které se stará profesionální švadlena a holky si jí nemůžou vynachválit. kromě kvality je pro ně podstatná i variabilita, která ostatně dala jejich značce název. jejich prvotinou byla nadčasová klasika, takzvané veršaty, tedy 'univerzální' variabilní šaty, které se dají oživit a obměnit pomocí košilové vsadky. zamilovaly si neobvyklé materiály, například lyocell, 'látku budoucnosti', která se vyrábí ekologickým způsobem. lásku k přírodním materiálům ilustruje i jedna z jejich čerstvých novinek, ručně opracovaná dřevěná spona, pomocí které si můžete uvázat váš oblíbený hedvábný šátek na mnoho způsobů. nám spona 'z dílny řezbáře honzy' (aka spona s příběhem) evokuje slaný preclíček. a doma ve skříni jich mají holky plný pytlík. v jejich nabídce dál najdete třeba 'šat noir', sukně 'veršatylky' a 'trikott'. veršatyl si očividně rád hraje s módou i se slovy.

celý rozhovor s dvojicí kamarádek a autorek veršatyl markétou a kristýnou si budete moct přečíst ve středu. zatím můžete přemýšlet, co asi holky věnovaly do soutěže, kterou vyhlásíme ve středu spolu s rozhovorem. abyste byly v obraze a mohly si tak lépe představovat, jejich galerii na MOLO7 si projděte tady!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!