TÝDEN S TEREZOU HOUDKOVOU

tereza houdková from elva katter on Vimeo.

terezu houdkovou můžete znát jako designérku šperku (možná i pod jménem 'jásám'), ale i jako novinářku, která na lidovky.cz založila a vedla rubriku o designu. nedávno se s novinařinou rozloučila a těší se, že bude mít víc času na šperk.

její šperky charakterizuje nadsázka a hravost, víc než na tradiční šperkařské techniky sází na dobrý nápad a vtip - jako u brože na jedno použití, náhrdelníku 'kancelářská krysa' vyrobeného z kancelářských sponek, nebo u parafráze prstenu s diamantem, kde je kámen vsazen do stahovacího kroužku na kabely. ráda s nimi proniká i do veřejného prostoru, například se svým projektem/objektem 'street ring' - sady razítka a inkoustového polštářku, pomocí kterého si mohou kolemjdoucí na prst natisknout dočasný prsten (můžete si jej ale pořídit i domů coby home edition, protože 'z nočního stolku street ring nikdo neodšroubuje').

za terkou jsme se vypravily do babic u říčan, kde na nás čekalo příjemný dopoledne uprostřed venkovský idylky (tereza na nás čekala už na nádraží v říčanech, kde nás vyzvedla ve svojí obytný dodávce). povídaly jsme si o její cestě k šperku, ke kterému se dostala až po absolvování humanitních studií na vysoké škole, probraly studium na plzeňské fdu u profesora v.k. nováka a taky její nedávnou účast na šperkařském veletrhu inhorgenta v mnichově.

rozhovor si budete moct přečíst ve středu, kdy vyhlásíme i další z našich soutěží, přívalu fotek se dočkáte v pátek. týden s terezou houdkovou ale začíná právě teď.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!