TÝDEN S PLOVE

plove from elva katter on Vimeo.

nedávno jsme na břevnově navštívily pavlínu miklasovou, mladou studentku umprumky, která právě dokončuje svou bakalářskou práci v ateliéru designu oděvu a obuvi pod vedením liběny rochové. věnuje se v ní oblékání prostoru, disciplíně na pomezí volné umělecké tvorby. setkaly jsme se s ní hned po návratu z jizerek, kde chodila po lese s nářadím ve snaze dokončit svůj projekt a odkud si přivezla kus lesní země porostlý mechem a trávou. k momentálním experimentům ji přivedla studijní stáž v budapešti na oboru fotografie. na vysoké škole ji baví možnost vyzkoušet si různé obory a techniky; věří ve všestrannost. na střední škole studovala design obuvi a jeden pár bot vytvořila i pro svou kolekci plavek, župánků, pyžam a doplňků k vodě, která vznikla vloni na základě ateliérového zadání na téma 'moje značka'. nazvala ji plove.

plavky pavlíny miklasové charakterizuje jednoduchá linie a hra s průsvity a barvami aplikovanými v monochromatických blocích. kromě hravosti a záliby v pastelových odstínech odráží samozřejmě i autorčinu lásku k plavání. jelikož se blíží léto, podívejte se na plove na molo7, jestli náhodou nepotřebujete nové plavky.

rozhovor s pavlínou o plove a o oblékání prostoru si přečtěte ve středu, kdy si také budete moct zasoutěžit o jedny z krásných plavek. a pokud jste zvědaví, jak to dopadlo s pavlíninými přírodními instalacemi, přijďte se podívat na letošní artsemestr na umprum. začíná už za pár dní.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!