TÝDEN S MAYDOU

mayda from elva katter on Vimeo.

návrhářku magdu vachunovou budete nejspíš znát jako maydu. značku toho jména založila před osmi lety coby absolventka oděvního designu na liberecké technice a prostorové tvorby na utb ve zlíně. od samých začátků používá mayda techniku sítotisku, kterou si zamilovala na studijní stáži ve finsku. sítotisk s převážně přírodními motivy patří dodnes mezi typické prvky její tvorby. v poslední době se také inspiruje textilními technikami typickými pro její rodný kraj. pochází z horňácka, kde jsou lidová kultura a nošení tradičních krojů dodnes živé. sítotisk v současné době kombinuje s digitálním tiskem, od loňského roku tak na některých šatech, kabátcích a sukních od maydy najdete natištěné fotografické obrazy venkovské krajiny a stromů z míst, která jsou jí blízká. stromy z potisků se například nachází za domem jejích rodičů a jejich dokumentace pochází z diplomové práce její sestry pavly, která navrhuje porcelán inspirovaný rovněž přírodními formami (tyformy).

s rodinou, která se brzy rozroste o druhého potomka, bydlí magda v lysé, kde má i svou dílnu. dvakrát týdně ale dojíždí do prahy, kde si před nedávnem zařídila první showroom. přijďte ji navštívit do panské ulice 8 - dovnitř se dostanete přes kouzelné květinářství, kde bublá fontánka - nebo se alespoň těšte na setkání s maydou na molo7. ve středu vás totiž čeká rozhovor a soutěž!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!