TÝDEN S LUFT

luft from elva katter on Vimeo.

za lindou urbánkovou, která navrhuje jednoduché oděvy inspirované 30. - 50. léty, modernistickou architekturou a cestováním, jsme se vydaly na žižkov. její značka se jmenuje luft. šicí stroj, police s látkami a plechové pixly se starožitnou galanterií má v dětské ložnice malého mikuláše a dvouměsíční fanynky. nabízí nám jahodový koláč a ukazuje poklady z kolbenky a po babičce: dřevěnou houpací labuť, krabičku se starými knoflíčky, patentky z roku 38 a broušené skleničky za deset korun kus. a taky krásné látky, které si vloni přivezla z thajska a barevné odstřižky elastického materiálu, ze kterého dělá plavky s retro nádechem.

impulsem k vytvoření nového modelu je často její vlastní potřeba (aka nemám co na sebe) nebo zajímavý starý kousek, na který narazí v sekáči. nechce být módním návrhářem; baví ji ruční práce a luft je především její hobby. na umprum vystudovala fotografii a věnuje se grafice. miluje hedvábí. prohlížíme si její šaty a plavky, které klidně mohly vzniknout někdy v minulých dobách a od lindy pak odcházíme ponořené do nostalgie, hlavně proto, že nám knoflíky v plechovce připomněly babičku a její šitíčko.

rozhovor s lindou si přečtěte ve středu.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!