TÝDEN S LAZY EYE

lazy eye from elva katter on Vimeo.

nejprve hana noble (tehdy ještě beranová) vystudovala dějiny umění, teď vede rodinnou firmu, která šije retro šaty podle původních střihů z padesátých a čtyřicátých let. zájem o módu v ní podnítila babička, po které také hanka zdědila skříň stylového starého oblečení, kterému se dnes říká 'vintage'. padesátým letům pak úplně propadla, sbírat staré kousky s příběhem jí ale nestačilo. značku lazy eye založila v roce 2012 a od té doby je pro mnoho žen synonymem kolových sukní, spodniček a ženských siluet. když se první 'lazy' modely dostaly do rukou divokým matkám - majitelkám netradiční rodinné kavárny v karlíně a objevily se pak v jejich populárním promo videu a posléze fotoeditorialu bet orten v časopise marianne, stal se z nich doslova hit. padesátá léta totiž tehdy začala být zrovna v kurzu.

šití se odehrává v režii hančiny maminky zuzany beranové a jedné rodinné známé, hanka stojí za celým konceptem, vyhledává staré střihy a krásné látky. střihově nám mimochodem nejvíc padly do oka šaty inspirované čtyřicátými lety, z látek nás zas nejvíc zaujaly vintage materiály s folklorními motivy, které pocházejí z čech. šaty se v lazy boudoiru vyhotovují maximálně ve dvou provedeních od jednoho typu, speciální model si můžete nechat ušít i na míru.

když jsme se za hankou vydaly na vinohrady, zeptaly jsme se jí mimojiné na spolupráci s čerstvou absolventkou ateliéru ilustrace a grafiky na umprum kateřinou kynclovou, jejíž tapeta zdobí stěnu laze eye butiku. hanka nám prozradila, jaké zajímavé spolupráce chystá do budoucna a na kterou další dekádu by se po padesátých a čtyřicátých letech chtěla zaměřit. na video z vinohradského showroomu se mrkněte už dneska, rozhovor s hankou a také soutěž s lazy eye tu najdete už ve středu!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!