TÝDEN S KRISTÝNOU VENTUROVOU

vntr from elva katter on Vimeo.

za mladou studentkou umprumky kristýnou venturovou jsme se vypravily do pražské troje, kde bydlí kousek od zoologické zahrady. u ní v pokojíčku jsme si povídaly o její cestě ke sklu a projektech, které vznikly v ateliéru skla u ronyho plesla, kde studuje druhým rokem. střední strávila na oboru keramika a až na vysoké škole se seznamuje se sklem. inspiruje ji materiál samotný; sklo ji fascinuje a objevování jeho vlastností je pro ni dobrodružstvím. mezi její výrazné práce patří jednoznačně pivní sklenice, které v rámci ateliéru navrhla pro jeden malý pivovar a které najdete v našem eshopu. při jejich navrhování vycházela z podoby starých českých půllitrů s jejich typickým 'bublinkovým' dekorem, ale vytvořila mnohem subtilnější a čistší formu.

ač je kristýna ve světě sklářského designu de facto nováčkem, už teď ví, kde se o něm chce dozvědět víc a načerpat estetickou a zejména řemeslnou inspiraci. příští rok se chystá na studijní stáž do vysněného japonska na toyama city institute of glass art. k tradičním japonským technikám přičichla už na workshopu o japonském laku urushi vloni v létě a od té doby se učí japonsky. na japonské kultuře ji láká především síla tradice, etika práce a pečlivost. a taky má ráda jejich komiksy.

rozhovor s kristýnou si budete moct přečíst ve středu, kdy pro vás budeme mít připravenou i další z našich soutěží. a pozor, bude to křehké!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!