TÝDEN S KRISTÝNOU MALOVANOU

kristyna malovana from elva katter on Vimeo.

mladá designérka kristýna malovaná pochází z umělecké rodiny a když po pár letech studia na gymnáziu přestoupila na supš, bylo jasné, že i ona půjde v rodičovských šlépějích. vystudovala produktový design u profesorů froňka a němečka na umprum, zkušenosti má ale i z jiných ateliérů, kam si odskočila na krátkodobé stáže. rok strávila na milovaném šperku v ateliéru k.o.v. u evy eisler, podívala se ale i do zahraničí; studovala na milánské polytechnice a v itálii si střihla i pracovní stáž ve studiu designéra mattea ragni. cenné znalosti si přivezla i z berlína a francie. v roce 2012 založila se svým spolužákem zbyňkem krulichem studio morphe, ve kterém se věnují společným projektům v oblasti produktového designu, interiérů a instalací. v portfoliu má tak kristýna realizace interiérů, předměty ze skla, dřeva a porcelánu, svítidla i šperky. dlouhodobě ji fascinují materiály, které jsou hlavní inspirací její tvorby. baví ji spojovat se s lidmi napříč výtvarnou scénou a rozšiřovat svůj záběr o další oblasti designu.

kristýnu jsme navštívily ve staroměstském půdním bytě, kde kromě kočky a dalších členů rodiny bydlí i meluzína. na rozhovor o studiích, zahraničních stážích a inspiraci se těšte ve středu. vyhlásíme samozřejmě i soutěž, ve které tentokrát budete moci vyhrát šperk od kristýny malované!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!