TÝDEN S JOSEFINOU BAKOŠOVOU

josefina bakošová from elva katter on Vimeo.

tento týden se podíváme na návštěvu k josefině bakošové. módní návrhářku a zakladatelku galerie harddecore jsme navštívily v krásném domě na senovážném náměstí, v patře nad galerií, kde pracuje ve společném ateliéru s manželem a rovněž designérem petrem bakošem. galerii josefina otevřela roce 2006 jako multifunční prostor s obchodem zaměřeným na mladý český design a místem pro konání výtvarných dílen pro děti. brzy se však začala věnovat v první řadě své vlastní značce dámských oděvů, chi-chi, kterou v roce 2014 nahradila labelem josefina bakošová. k oděvu se dostala přes scénografii, kterou vystudovala na katedře alternativního a loutkového divadla na damu. v jejích pravidelných limitovaných kolekcích hraje roli důraz na variabilitu a ležérní eleganci, ráda do nich také otiskuje příběhy a témata, která jí zrovna běží hlavou. pracuje s luxusními materiály a vymýšlí netradiční střihy. ráda se setkává se zajímavými kreativními lidmi a spolupracuje s nimi na projektech, které otevírají svět oděvu působení jiných žánrů. co zajímavého chystá právě teď, jak hledá inspiraci a jaké to je pracovat na dvou frontách se třemi dětmi, se dozvíte v našem středečním rozhovoru. a těšte se i na naši pravidelnou soutěž!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!