TÝDEN S KZNR

KZNR from elva katter on Vimeo.

v poslední době se často setkáváme s architekty, kteří touží navrhovat i menší věci než domy a hlavně chtějí něco dělat rukama. jejich exkurze do světa produktového či módního designu pak nesou stopy jejich původní profese a ať už jde o šperk, batohy, nebo oblečení, zpravidla hlásají minimalistickou estetiku a důraz na funkčnost. minulý týden jsme v dejvicích navštívily jednoho z nich, studenta posledního ročníku architektury na čvut jana kožnara. jeho design se kromě jednoduchosti vyznačuje i klasickým, mírně starosvětským nádechem, čehož dociluje kombinací ruční technologie, tradičních materiálů a tlumených barev.

výroba luxusních, ručně zpracovaných doplňků je pro něj především odreagováním od primární architektonické činnosti. nebaví ho jen navrhnout produkt na papír, zásadní je pro něj právě samotná výroba. líbí se mu sledovat pod rukama proměnu materiálu, šít v ruce, nebo na staré ladě po babičce a nejlépe na míru podle konkrétních potřeb zákazníka. jeho pouzdra na psací potřeby, peněženky, obaly na notebook, telefon a nebo třeba na myš, reflektují geometrickou čistotu, pozornost k detailům a citlivost ke zvoleným přírodním materiálům. kvalitní zpracování ale i samotná škála produktů, které pod značkou kznr nabízí, vypovídají také o úctě k věcem obecně. na jednu stranu je jejich funkcí ochránit předměty od poničení, na straně druhé jsou samy o sobě pečlivě navrženy a vyrobeny tak, aby dokázaly dlouho plnit svou funkci.

na rozhovor s janem a na soutěž o jedno z jeho krásných pouzder se můžete těšit ve středu!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!