TÝDEN S HOLCIM ART

holcim art from elva katter on Vimeo.

betonové šperky holcim art vznikají na základě spolupráce sochařky kateřiny venclíkové se slavnou švýcarskou cementárnou holcim, která si mladou výtvarnici původně najala, aby vytvořila limitovanou kolekci šperků ke stému výročí existence podniku. holcim poskytl technologické zázemí a svou speciální vysokopevnostní směs betonu, katka kolekci navrhla a původně stavařskému materiálu dokázala dát nový rozměr. první kolekce od holcim art nazvaná centenniale (2012) oslavuje architekturu 20. století. geometricky nápadité tvary šperků vycházejí z inspirace modely či půdorysy slavných budov (naším oblíbeným je šperk evokující letecký pohled na od kotva). kolaborace mezi holcimem a kateřinou si před dvěma lety vysloužila uznání od akademie českého designu v podobě nominace na prestižní ocenění czech grand design.

o unikátních špercích z betonu se více dozvíte ve středu v našem rozhovoru s katkou, zatím je najdete na molo7 tady! a možná některý z nich příští týden vyhrajete!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!