TÝDEN S HANUŠEM LAMREM

hanuš lamr je umělec s velkým citem pro detail a láskou k přírodě. šperk vystudoval na vysoké škole uměleckoprůmyslové u nedávno zesnulého v.k. nováka. kromě autorského šperku, kterému se intenzivně věnuje v posledních letech, se zabýval i sochařstvím a fotografií. šperky ale prý vyráběl už v dětství, kdy také rád pomáhal mamince na zahrádce a založil si vlastní skalku. poprvé zaujal dnes již kultovními epoxidovými odlitky plodů liči v roce 2006 (exemplář najdete dokonce i ve sbírce uměleckoprůmyslového muzea) a svou kombinací drahých kovů a umělé pryskyřice je na české šperkařské scéně na první pohled rozpoznatelný. v přírodě je fascinován strukturami a povrchy rostlin a živočichů. jeho šperkařské portfolio tak připomíná sbírku nadšeného botanika nebo sběratele brouků, který umí přírodní krásy přetavit do šperků coby objektů touhy, artefaktů, které se ovšem dají i skvěle nosit. najdete v něm střevlíky, nažky javoru, květy tůjí a cypřišů, hrášek v lusku, šišky, cestičky po červotočích, otisky listů podražce nebo lišejník.

hanuš lamr from elva katter on Vimeo.

s hanušem jsme se sešly ve valdštejnské ulici na malé straně, v ateliéru, kde dříve působil jeho otec, malíř aleš lamr. povídaly jsme si o jeho pradědečkovi, který byl švec, odcestoval s baťou do jižní ameriky a ve volném čase se věnoval taxidermii, pak také o tom, jaké to je pocházet z umělecké rodiny a samozřejmě i o rostlinách, broucích a špercích.

týden s hanušem lamrem, ve kterém vás čeká rozhovor, soutěž a kupa fotek, začíná právě dnes. vybírat šperky od hanuše lamra můžete TADY!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!