TÝDEN S HANKOU POLÍVKOVOU

hana polívková from elva katter on Vimeo.

tento týden bude na MOLO7 opět patřit šperku, začíná totiž týden s hanku polívkovou!

mladá designérka hanka polívková nejprve vystudovala v turnově zlatničinu, pak design kovu a šperku u prof. v.k. nováka na plzeňském ústavu umění a designu a nakonec ještě magisterské studium v bratislavském ateliéru s+m+l_xl kov a šperk u prof. karola weisslechnera. tam jí vyhovoval volnější, umělecký přístup ke šperku, který jí dával více prostoru k realizaci. v poslední době ji nejvíce oslovuje téma koloběhu života symbolizovaného kruhem. proměny života v přírodě od zrození k smrti zpracovala i ve své diplomové práci na bratislavské všvu, prvotní však byla samotná práce s materiálem - měděným drátem. ten si hanka zamilovala. ač je většina její tvorby určená spíš na výstavy, skvěle umí i nositelné šperky. její specialitou jsou tordované prsteny vyrobené ze stříbra, připomínající kroužky spletených či zamotaných nitek.

hanka sice pochází z mělníka, vyrůstala v litoměřicích a postupně studovala v turnově, plzni a bratislavě, poslední rok však žije v praze. najdete ji ve společné ateliéru s další šperkařkou kateřinou reichovou, kterou jsme tu nedávno také představily (rozhovor najdete tady). na rozhovor s hankou se můžete těšit ve středu. na stříbrné šperky hanky polívkové včetně zmiňovaných tordovaných prstenů se podívejte teď a tady!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!