TÝDEN S ELIŠKOU LHOTSKOU

eliska lhotska from elva katter on Vimeo.

s mladou šperkařkou eliškou lhotskou jste se mohli na molo7 blíže seznámit v našem loňském rozhovoru s uměleckou skupinou vnuk. minulý týden jsme elišku navštívily v holešovické bytě nedaleko její 'domovské' galerie září a povídaly si s ní tentokrát jen o ní.

eliška pochází z umělecké rodiny; otec zdeněk lhotský je jedním ze zakládajících členů skupiny tvrdohlaví a uznávaným sklářským umělcem. hřát se ve výsluní slavného táty ale nikdy nechtěla a neúnavně hledala vlastní cesty k vyjádření. v jejích špercích je patrný silný konceptuální přístup, přesto umí i nositelné kousky. vždy ale nesou otisk důležitého sdělení, které je autorce přednější než důraz na přijatelnou míru designové líbivosti. poslední dobou ji zajímají symboly spjaté s tradicí, domovem a nadčasovými hodnotami. tato témata prostupují i její poslední velkou kolekci 'pomník'.

stejně jako rodiče zahájila eliška své umělecké vzdělání na střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v železném brodě. na vysokou šla nejprve na šperk k profesoru v.k. novákovi do plzně, ke konceptu a teorii přičichla na nových médiích rovněž v plzni a magistra v oboru šperk vystudovala na všvu v bratislavě. ačkoliv je teprve nedávnou absolventkou, má pěkně napilno. je jednou ze zakladatelek galerie současného šperku září, výstavního prostoru, který svou orientací na umělecký autorský šperk a mladým tvůrčím týmem nemá v čechách zatím obdoby. eliška patří mezi její hlavní tahouny, je její kurátorkou a mluvčí. předloni odstartovala šperkařské bienále v železném brodě a jeho druhý ročník právě chystá, vloni představila nový festival pro studenty uměleckých škol seš-lost a již několik let se podílí na pořádání pecha-kucha nights v železném brodě.

týden se sympatickou eliškou lhotskou sledujte v těchto dnech na molo7. ve středu vám přineseme rozhovor o eliščině umělecké a organizační práci, rodině a inspiraci a na pátek chystáme fotoreport z jejího holešovického ateliéru. o jeden z eliščiných šperků budeme i soutěžit!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!