TÝDEN S DENIAS

denias from elva katter on Vimeo.

za designérkou denisou sedlákovou (denias) jsme se vypravily vlakem do čelákovic, kde už pár let bydlí v domku s manželem a dvěma syny. po půlhodinové cestě z masaryčky na nás čekala denisa s koláčema a dílnou plnou šperků, strojků a dalších 'hračiček'. její děda byl rytec, otec je pasíř a ona chtěla původně dělat sochařství. nakonec šla ale studovat šperk k profesoru v.k. novákovi na umprum. legendární umělec a designér jí imponoval svou všestranností, vliv na ní měla stáž na bratislavské všvu u profesora weisslechnera. dodnes je jí blízký přístup ke šperku jako k uměleckému objektu. s návrhy šperků si ráda hraje, často v nich kombinuje různé materiály (triohry) a nositeli umožňuje variabilitu (křídlovky). masivní náhrdelníky spletené z gumiček začala dělat už před patnácti lety, v době, kdy ještě nebyly žádné gumičky loom bands. kromě šperku se věnuje i pořádání dětských výtvarných dílen v národní galerii.

rozhovor s denisou tu na vás bude čekat ve středu. a těšte se i na soutěž o nějaký pěkný šperk!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!