TÝDEN S ADÉLOU DOUŠOVOU

adéla doušová from elva katter on Vimeo.

adéla doušová pochází ze žebráku, kde má momentálně i svou dílnu a kde pracuje. my jsme se s ní ale sešly v pražský kavárně neustadt. potkat adélu, která vytváří šperky, maluje, učí výtvarku a neustále volně přechází z volného umění k užitému a zase zpátky, jsme chtěly minimálně od tý doby, co jsme zaregistrovaly její kolekci mýdlových prstenů. éterická kolekce all is vanity je naprosto unikátní svou myšlenkou i použitými materiály, na jedné straně u lidí vzbuzuje nadšení, na druhé však naráží na naprosté nepochopení; kdo by si koupil šperk z materiálu, který se po krátkém čase rozpadne? v kontrastu k tradičním a trvalým materiálům jako je kov a kámen zde stojí pomíjivé mýdlo a prach z vysavače. konfrontací autorka navozuje představu desintegrace a smrti a říká, že vše je marnost. magnetické brože lonesome no more jsou zase volně inspirované literaturou; jméno jim dala adélina oblíbená kniha od kurta vonneguta a nosnou myšlenkou je téma interakce. touha zhmotňovat svou tvorbou koncepty, myšlenky a pocity adélu provází i nadále, na molo7 si od ní ale můžete pořídit i kousky, které se rozhodně dají i dobře nosit; najdete je tady.

na rozhovor s adélou o umělecké skupině ukolem, o jejích dlouhých studiích na různých, nejen uměleckých školách a o jejích myšlenkách a kolekcích, se těšte ve středu, kdy odstartuje i naši první letošní soutěž!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!