TÝDEN S 2d3D

2d3D from elva katter on Vimeo.


2d3D byly vždycky naše srdcovka. na návštěvu ke dvěma mladým architektkám martině bílkové a petře hlaváčkové jsme se tak dost těšily. jejich nápady prý často vznikají v kavárně kaaba, nakonec jsme se však sešly nad výkresy a kružítky v žižkovské 'manufaktuře' aka obýváku jedné z nich, kde se právě dokončovaly náušnice z perspexu.

obě studovaly v liberci, dnes bydlí v praze (ovšem ne spolu jako tehdy na koleji) a shodou okolností mají obě zkušenost s prací ve stejném architektonickém studiu. kromě domů a šperků je láká navrhovat i předměty denní potřeby, například stolní hodiny a interiérové nástěnné objekty připomínající zvětšeniny jejich šperků (ty však na rozdíl od nich nejsou z plastu, ale z chladného kovu). technicky vyhlížející šperky se netají láskou k deskriptivní geometrii a pohrávají si s iluzí prostorovosti (odtud název). jejich rozpoznatelný styl prozrazuje původní profesi autorek a sedí všem, kdo si libují v čistých formách a tvarech. po několika letech zobrazování 3d ve 2d se nedávno rozhodly vytvořit šperky, které plochu lehce vytáhnou do prostoru...

víc se dozvíte ve středu, kdy se můžete těšit na rozhovor s petrou a martinou, stejně jako na naši pravidelnou soutěž. zatím si můžete projít 2d3D nabídku v našem eshopu a něco si přát! třeba budete mít zrovna před vánoci štěstí.


11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!