špetka indie v čechách

smells like teen spirit
14.11.2013 ve 11:00

Reminiscence na Anglii? Pravda, trochu prapodivná, ale ta holka je lakmusák všemožných cizokrajných pokrmů. Vzpomínky požitkářské mám. Aby se všechny vůně ve mně usadily, čmuchala jsem po receptech, které mě nejvíce oslnily, abych si je mohla čas od času oživit. Chhanar Dalna, je zajímavé vegetariánské jídlo, směska indické omáčky a bengálského sýra, takže snadno zakoupitelné, že..:). No, takže jak ten sýr nahradit, Panner je ideální sýronáhražka, popř. nějaký tvarohový sýr. A jak na to curry?

Recept hír:

3-4 lžíce olivového oleje

2 bobkové listy

½ chilli papričky

2 větší na kostky nakrájené brambory

1 lžička chilli

1 lžička kurkumy

1 lžička mletého kmínu

1 lžíce zázvorové pasty

1 malé rajče nakrájené

Sůl

Cukr

1-2 drcené kardamony

1 ½ hrnku vody

Jak na to:

V nepřilnavé pánvi si rozehřejte olej a osmažíte na něm sýr/ paneer, až zezlátne, vyjmete ho a odložíte stranou. Přidáte zbytek oleje, jakmile bude rozehřátý, šup tam s bobkovým listem, chilli, pokoulíte to pěkně a vložíte na kostky nakrájené brambory, osolíte a smažíte, dokud brambory nezezlátnou. Následně si v mističce vytvoříte pastu z mletého chilli, kmínu, kurkumy, zázvorové pasty, 2 lžic vody a dobře vše smícháte. Tuto kašičku pak přidáte k bramborům, promícháte a s vůní, která se rozlyne, si na moment ulítnete do Indie. Pak přidáte rajčata, osolíte je a vyčkáte chvilku a přilejete do curry 1 ½ hrnku vody, zas troška té soli, pánvi čepici nasadíte a vaříte, dokud nejsou brambory hotové a omáčka dostatečně hustá, pak nastává čas pro sýr, který se v curry bude topit dalších 5-7 minut. Nakonec dochuťte cukrem a kardamomem. Teď už stačí naservírovat společně s rýží do krásných hlubokých misek.

Tak dobrou chuť!Komentáře

  • verynajsgeeerl

    hmmm...už vytahuji z kredence nepřilnavou pánev

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!