Recyklované kabelky

Lorietta
3.10.2013 ve 21:56

Dnešní článek bude trošku neobvyklý, měla jsem totiž možnost udělat interview se Sophií Postma, návrhářkou a zakladatelkou Reclaimbags.co.uk!:) Reclaim je módní značka, která pracuje s recyklovanými materiály a vytváří z nich nové stylové kabelky a peněženky! Tento post by mohl zajímat ty z vás, kteří podporují módu šetrnou k životnímu prostředí!♥1) Proč ses rozhodla pracovat právě s recyklovanými materiály?

Značka se zrodila, když jsem zpracovávala univerzitní projekt na téma inovace. V rámci tohoto projektu jsem zkoumala použití zajímavých a nevšedních materiálů a do oka mi padla recyklovaná guma. Skvěle se s tímto materiálem pracuje, a i když používání recyklovaných materiálů nebylo naším prvotním cílem, považujeme ho dnes za veliké plus. V budoucnu bych určitě ráda ke své tvorbě využila i další recyklované materiály.

2) Jakým způsobem lidé reagují na tvé výtvory? Setkáváš se s podporou ekologicky šetrných výrobků?

Setkávám se s dost rozdílnými reakcemi, ale obvykle jsou lidé překvapení, když zjistí, z čeho je produkt vyroben. Někteří zákazníci u nás nakupují právě z důvodu, že chtějí podpořit ekologicky šetrnou módu a jiným se prostě jen líbí lehce nevšední design našich kabelek.3) Musí být dost těžké usilovat o prosazení nové módní značky na trhu. Zažila jsi i chvíle, kdy jsi chtěla celý projekt vzdát?

Asi bych lhala, kdybych řekla, že jsem takové chvíle neměla. Samozřejmě také prožívám momenty, kdy mám pocit, že nic nevychází podle mých plánů a značka se nerozvíjí tak, jak bych chtěla. Člověk se ale stále musí nutit jít dál, když se zastavíte, zastaví se i váš byznys. Když pak značka konečně začne růst a rozvíjet se, je to pro vás ta nejlepší odměna.

4) Jak dlouho zhruba trvá navrhnout a vytvořit jednu kabelku Reclaim?

Co se týče designu, na tom pracuji nonstop ve své hlavě. Vždy si dělám poznámky a nákresy, ke kterým se později vracím, takže je to neustálý proces. Čas samotné výroby se potom liší produkt od produktu. Obvykle je to něco mezi hodinou a půl až čtyřmi hodinami.5) Kde nacházíš inspiraci?

Inspirace je všude kolem, jak už jsem řekla, vše, co mě napadne, si hned zapisuji. Ráda prozkoumávám zajímavé struktury, industriální motivy, miluji čisté linie atd. Londýn je pro tohle bádání opravdu vhodným místem. Z návrhářů mě inspirují především Elvis and Kresse, kteří pracují s použitými hasičskými hadicemi a vytvářejí z nich úžasné módní doplňky! Nedávno jsem narazila také na značku Phoebe English, která také používá jako materiál gumu. A nesmím zapomenout ani na Vlieger and Vandam, z jejichž dílny vycházejí ty nejúžasnější kabelky a doplňky, které jsem kdy viděla.

6) Co ráda nosíš a jak bys popsala svůj styl?

Asi jako ležérní smart, hodně černé barvy, také miluji stříbrné šperky a nejsem schopná bez nich vyjít ven! Dále mám ráda šály, hlavně hedvábné a pashmina šály, vlnu, kožešiny… ani to všechno nedokážu vyjmenovat.

7) Jaké jsou tvé záměry a cíle do budoucna?

Budu nesmírně šťastná, když se bude značka stále rozvíjet. Ráda bych také zkusila pracovat s dalšími recyklovanými materiály. A v budoucnu bych chtěla založit vlastní obchod značky Reclaim.

Jaký je váš názor na ekologicky šetrnou módu a používání recyklovaných materiálů?:) A nakonec malý nehtový tutoriál inspirovaný designem kabelek Reclaim! ♥;)Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!