Netradiční a dechberoucí. To je Ivana Kaňovská

Kattyna B.
12.5.2014 ve 11:17

I když jsem se letošního Shooting Fashion Stars neúčastnila (což mě velice mrzí že se na takové akce nedostanu) i přes to jsem prohlížela fotky. Narazila jsem na Ivanu Kaňovskou a její netradiční kolekce a doslova, jak už jsem zmínila v nadpise, dechberoucí. Ivana vystudovala Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě a ve své tvorbě experimentuje jak s látkami tak se samotnými střihy. Vytváří něco nového, něco, u čeho vám oči vypadnou šokem. Ano, i šokující jsou její kolekce ale to je právě to, co se lidem líbí a co rádi sdílí po světě protože je to málo kde vidět.

Je opravdu úžasné jak si umí pohrát s tvary, látkami, doplňky a jak umí bezprostředně ukázat křivky ženského těla na svých modelech.


Tyto modely mě naprosto zaujali, vůbec to nepojímám jako za nevkusné, je to nápadité a zajímavé. Ivana musí být určitě cílevědomá osoba a nebojí se ukázat své. na těchto modelech to určitě poznáte, zcela průhledné modely, okázalé ženské křivky a aby nebyli modely moc nestydaté, to hlavní je zakryto. A proč ne? Je spousty návrhářů který naopak zase ukážou ženské poprsí, Ivana ho zakryla a proto by bylo hloupé, aby se o tomto psalo jako o nestydaté kolekci a jak se to může vůbec dostat na molo. Ne, je správné že se autorka nestydí.I focení pojala velice odvážlivě, obličeje modelek jsou skoro zcela zakryté aby se lidé zaměřily hlavně na oděv.


I v této kolekci nám ukázala jak si umí pohrát. Vypadá to jednoduše ale zároveň opět jinak než ostatní. Rozevlátost a lehkost tu hraje hlavní roli. Třešnička na dortu jsou ještě ovšem i doplňky na hlavě, tím vlastně ještě víc ukázala že to není něco obyčejného a odfláknutého, ukázala nám totiž opět svojí fantazii.

Myslím si že tuhle návrhářku budu stále sledovat, protože její módní bomby jsou opravdu úžasné, inspirativní a neobdobné a to je to, co nás na ní upne. A jaký máte vy názor na Ivanu Kaňovskou a její tvorbu?Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!