Lada Vyvialová: Kabelky LY (love yourself)

Lada Vyvialová
6.8.2014 ve 14:51

LY

příběh kolekce kabelek LY ( love yourself ) začal spoluprací s Ditou Pepe a Bárou Baronovou na projektu Love Yourself. Při oblékání protagonistek souboru jsem si uvědomovala velmi silně, že oblečení i doplňky jsou důležitou informací o nás samých. Výsledkem je kniha osobních výpovědí a já jsem měla potřebu vytvořit pro knihu kabelku, protože v kabelkách nosí ženy svůj vnitřní svět (stejně jako ho muži nosí po kapsách) o kterém kniha vypovídá.

Každá kabelka tvarově vychází z knihy, je hranatá a geometrická a do každé kniha pohodlně a přesně velikostně zapadá. Zvenku jsou kabelky hladké, rovné, strohé, bez zdobení, štepování a kovových doplňků. Jedinou ozdobou je vytlačený název kolekce a knihy: Měj ráda sama sebe/Love Yourself. To je také připomínka každé ženě, že podmínkou lásky k okolí je láska a úcta k sobě samé. I proto jsou kabelky vyráběny z nejluxusnějších přírodních teletinových a kozích usní, speciálně stabilizovaných, aby kabelka držela tvar, odolala občasné nepřízni počasí a postupem času získávala na kráse, tak jako žena. Vevnitř má kabelka tři různé kapsy a poutko s přívěskem na klíče a umožňuje každé majitelce uspořádat vnitřní kabelkový život podle svého. Podšívka má stříbrnou barvu, střední odstín barevného spektra, který vevnitř vytváří dost světla a přesto je emocionálně neutrální.

Dala jsem s láskou kabelkám tvar, obsah a život jim vdechnou jejich majitelky, za což jim děkuji, protože v případě užitého umění je tvůrce i uživatel stejně důležitý.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!