Jak vznikla kolaborace Limitované deky Promise Clothing X Tkalcovna

Promise Clothing
23.1.2016 ve 23:30

Vlněná deka patří mezi mé oblíbené věci. Využiju ji skvěle s přítelkyní na pikniku, s kámošem na rybách, na cestách, chalupě nebo doma při chladnym večeru.
Tkalcovnu Kubák Strmilov jsem už nějakou dobu znal a sledoval jejich výrobu, s Filipem Kubákem jsem se osobně seznámil na Prague Design Weeku vloňi na jaře, kde mi ukázal jejich tradiční deky. Na Filipovi momentálně závisí výroba a chod tradiční české tkalcovny, jelikož její tradice se předává z otce na syna. Historie Tkalcovny sahá až do roku 1870 kdy byla založena v jižních Čechách v malém městě Strmilov, kde do dneška stále tkají tradičním způsobem na historicky dochovalých stavech deky a plédy z přírodní ručně barvené vlny.
Nějakou dobu to trvalo ale konečně koncem roku se rozjela naše spolupráce a začali se tkát dle našeho designu Promise deky. Nejdřív se musí vlna nabarvit, pak se deky ručně tkají pak česají, máčí a suší. Doba výroby 10 limitovaných kusů trvala okolo jednoho měsíce, je to celkem dlouhá doba ale snažili jsme se dosáhnout především vysoké kvality.

Promise deky byli ručně tkané na stavu SCHWABE z roku 1936.


Hotové deky z Tkalcovny jsme v pražské Promise dílně opásali popruhy z masivní 2,5 mm hovězí kůže, která byla ručně barvena na hnědou patinu. Popruhy jsou osazeny kováním odlité z bronzu a jsou snejtovány pevnými měděnými nýty zaručující dlouhou životnost. Na každém popruhu je vyražené sériové číslo s rokem výroby a na každou deku byl našit limitovaný label s logy Promise X Tkalcovna Kubák.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!