Fotografické tipy

Lorietta
12.10.2013 ve 10:06

Poslední dobou se na blogu objevovalo hodně dotazů ohledně fotografování, takže jsem se rozhodla věnovat mu celý článek!:) Jen bych ráda připomněla, že nejsem profesionální fotografka a většinu věcí dělám intuitivně. Navíc se mi obvykle líbí přesvícené překontrastované snímky a další fotografické „chyby“, takže moje rady berte spíš jako jakousi inspiraci;)
Začnu u základního vybavení. Abyste vůbec mohli fotit sami sebe, potřebujete fotoaparát (já používám starší Canon 450D), stativ a samospoušť, která funguje jako dálkové ovládání. Bez těchto tří věcí se při fotografování outfitů neobejdu.

Rozmazané pozadí snímku
Rozmazané pozadí je v módní fotografii velice oblíbené! Poutá pozornost k modelce a sjednocuje rušivé předměty za ní. Tohoto efektu můžete docílit mnoha způsoby. Jednou z možností je fotografování s „dlouhým“ objektivem (např. 55-250mm). Fotograf si od modelky stoupne daleko a co nejvíce si jí objektivem přiblíží. Co je ale důležitější, nastaví si číslo „f“ na co nejnižší hodnotu (např. 1.8). Takže teď všichni koukněte na své foťáky a pokuste se najít, kde máte nastavení tohoto tajemného čísla!:D Další možností, jak rozmazat pozadí za modelkou, je použít pevný objektiv 50mm (nemá zoom), stoupnout si k modelce blízko a opět nastavit „f“ na nejnižší hodnotu.
Na fotografiích výše můžete pozorovat, jak číslo „f“ ovlivňuje míru rozmazání pozadí:
1. snímek: f 2
2. snímek: f 3.2
3. snímek: f 18

Canon EF 50mm 1.8 II a Canon EFS 55-250mm 4-5.6 IS I

Objektivy jsem fotografovala ve vaně, další super místo, které dokáže nahradit ateliér!:D

Ráda také experimentuji se světlem pomocí odrazných desek!:) Existuje snad milion způsobů, jak je používat, pokud by vás to zajímalo více, můžu o nich udělat samostatný post. Stačí napsat do komentářů♥ Na předchozí fotografii jsem nad sebe umístila průsvitnou difúzní desku, která vrhá jemný stín do tváře. Můžete se tak fotit i pod ostrým poledním sluncem a nesvítí vám do očí!:) Na další fotce používám stříbrnou odraznou desku, aby ozářila mé oblečení a zbavila mě tvrdých stínů na obličeji. Pokud chcete pořídit hezkou fotografii, nemusíte ale samozřejmě utrácet za podobné vybavení. Se světlem si můžete hrát i pomocí většího papíru, bílého kartonu, nebo alobalu!;)


Doufám, že vás článek bavil;) mějte se krásně!♥Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!