DIY Krátký batikovaný top na léto

Zuuwa
3.7.2013 ve 14:59

Možná si řeknete: "To je blázen, škoda takového krásného bílého topu, který na to použila." Já však zastávám názor, že co mi ve skříni bez využití leží déle než jeden rok, si zaslouží neúprosný tuning nebo poslání dál. Tyhle šaty, které jsem tenkrát koupila ve výprodeji za 100 CZK v Kappahl a nosila je párkrát jen jako velmi volné pyžamo, jsem zkrátka nikdy pořádně nevyužila. K tomu, abych je v pase uvázala, byly moc široké, na šaty zase moc krátké a na tričko moc dlouhé. Navíc ustřiženou krajku využiju na další projekt. Jak říkám: Ať už se pustíte do jakéhokoliv DIY tvoření, nikdy vám věci nesmí být líto. Inspiraci jsem v tomto případě našla na pinterestu či různých amerických e-shopech, kde krátké topy nad pupík v indiánském a boho stylu frčí. Přivítejte léto originálně!

(šortky jsou také mým DIY výtvorem, ale to už je dáááávno: CLICK)

 

... potřebovat budete kromě vámi zvoleného trička / doporučuji světlou barvu, aby batika vynikla / provázek, nůžky, no a hlavně tedy barvu na textil. Seženete v každé drogerii.

Pevně uvažte provázky tam, kde uznáte za vhodné a kde chcete mít finální vzory. Jednoduše to odhadnete - prostě všude, kde provázek utáhnete, by měla zůstat původní barva trička, zbytek bude obarven. :)

Tak, váš top je připraven k horké koupeli ve velkém hrnci. Nic se nebojte, barva jde krásně omýt, a tak se žádný odpis použitého hrnce nekoná. Barva se vám možná trochu chytí i na ruce, ale všechno jde normálně či s pomocí kartáčku opláchnout a vyčistit.

Uvařte plný hrnec vody a rozpusťte v něm barvu (přesné množství záleží na váze obarvovaného kusu - tedy individuálně nastudujte postup na zadní straně barvy na textil). Já jsem zvolila silnou koncentraci, nedávala jsem tolik litrů, kolik se mělo dát, ale mnohem méně - právě pro výraznější barvu. Tričko by se mělo v nádobě s vroucí vodou (při velmi mírném varu) ohřát alespoň 20 minut, než ho vyndáte.

Obarvené tričko vyndejte z hrnce a omyjte v umyvadle. Opět - barva jde v pohodě dolů, nebojte se tedy likvidace všech použitých věcí. Kromě trička tedy. :D Ale to je přece zbrusu nový tuning!! Ždímejte tričko ve studené vodě, dokud nepoteče zcela čirá voda, pak přestřihněte všechny provázky.

Nechte uschnout a máte hotovo. Nyní už pouze stojíte před rozhodnutím, jak moc triko střihnout. Já měla jasno hned - střih půjde nad pupík. Máte však několik možností...

Krajku jsem odstřihla a schovala na příští DIY... časem zjistíte, že každý kousek, který vypadá nejzbytečněji, se může později hodit - takže všechno schovávat! :)

První variantou je, že tričko budete nosit jako stylová indiánka a uděláte na něm - pracovně řečeno - takovéhle camfrňoury. :D Bohatě vám k tomu postačí nůžky a trochu té schopnosti od oka stříhat cca stejné dílky. 

Tramtadadá! Tak co, takhle?

A nebo takhle? Za mě jasná volba. A nejen proto, že už jsem to ustřihla a není návratu. :) Prostě protože jsem od začátku věděla, že čím kratší, tím lepší. Tríčo se chystám v létě nosit k bílým plavkám a slaměnému klobouku.

A čím širší tričko si na tohle vyberete, tím líp! Ať žije pohodlí a freestyle! 

Good luck, pokud do toho jdete! Podělte se pak o zážitky a výsledky, třeba na mém facebooku.Komentáře

 • Zuz

  Parádní letní sestřih a ta barva je úžasná

 • Zuzana

  TO vypadá skvěle :)

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

 • Kvalita a originalita

  MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

 • Designéři

  Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!