DIAMANTY JINAK

tereza@glwflw.com
21.10.2014 ve 15:59

Myslím si, že to, co nosíme a čím se obklopujeme, má velký vliv na to, jak se cítíme. A status diamantu je absolutně jasný. Láska, krása, síla, bohatství. Všechny ho chceme, ačkoliv tušíme, že dnes bude většina diamantů tak trochu “krvavá” a kdyby nám dal někdo lupu, vybroušené sklo a diamant, tak vlastně nepoznáme rozdíl. Nicméně když se nám blýská na prstě, na uších, na řetízku, cítíme se jako královny. A o tom to je.


Ted Noten

Proto jsem začala pracovat na prstenech 2D_IAMOND (pořídit si ho můžete zde), je to vlastně taková mise, diamant pro každou ženu! Abychom se všechny cítily krásné, milované, s úsměvem od ucha k uchu a radostí, která září víc než ta nejdražší rtěnka.

Ted Noten

Diamantový prsten je odjakživa výzvou také pro šperkaře, zlatníky a designéry a každý se s ní vypořádává dle svého. Třeba holandský vtipálek a legenda Ted Noten jednou vybroušený diamant zalil pryskyřicí a podruhé poukázal na jeho temnou stránku, když ho zasadil pěkně na konec pistole. Zlaté samozřejmě. Marc Monzo ze Španělska vsadil na “prsten prstenů".

Marc Monzo

A Joji Kojima na čistou geometrii.

Joji Kojima

Diamanty se samozřejmě zabývají i čeští návrháři, třeba Anička Steinerová nechává diamanty zářit ze sandwichových prstenů z oceli a plexiskel.

Anna Steinerová

Petra Arbetová si ráda pohrává s minimalistickými liniemi a siluetu diamantu nebo neotřelé zasazení kamenu najdeme také v mnoha dalších kolekcích českých designérů.

Petra Arbetová

Možnost máme, tak tedy, hurá pro diamant!Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!