Co budeme nosit na jaře 2022

Design by Lucie
27.1.2020 ve 10:13

Po včerejší návštěvě sportovního veletrhu ISPO v Mnichově jsem si řekla, že o tuhle zkušenost se s vámi musím podělit. Téměř všechny značky na veletrhu, ty největší hráče jako je Adidas nebo Columbia nevyjímaje, se shodují v zásadním významu pojmů jako jsou recyklace a udržitelnost. Jakýkoli stánek, kam jsem přišla, mi vždy ukazoval jako první recyklované produkty, případně se ptal, jestli mě to zajímá.

Rovnou se přiznám, že jsem to vzala hodně rychle, takže detailní informace ode mě nečekejte. O půlnoci jsem vyjížděla Flixbusem z Prahy, po pěti hodinách do sebe na nádraží hodila kafe, mrkla se, co mě čeká a kam se chci podívat, letěla na veletrh a v pět odpoledne už zase jela zpět, abych byla večer u svojí dcery a vystřídala babičku.

Otevřeně říkám, že to, co známe ze Stylu a Kabo posledních let, je asi tak půlka jedné haly na Ispu. Celkem jich tam je 18.

Textilní trendy pro jaro/léto na rok 2022 jdou směrem Combo (větší spolupráce napříč textilními obory pro dosažení udržitelnějších produktů), Kudos (důraz na recyklaci, méně odpadu, ochrana přírodních zdrojů), Total recall (vzpomínka na staré dobré časy, to inspirace tím nejlepším), Digital Flux (technologie letí bleskově vpřed), Provocateur (buďte stateční a nebojte se vystoupit z komfortní zóny, lehce rušivé elementy a zkusit něco nového může být plus).

Mezi megatrendy patří Cahoon (je načase se spojit pro lepší zítřky), Boom (udržitelnost a kreativita má zelenou) a Kind (Kind = kindness, propojení, komunikace, zdravý životní styl). Přikládám fotky kde najdete popisy. Některé jsou trochu rozmazané, za což se omlouvám, ale původně jsem neměla v plánu psát článek, fotila jsem to pro sebe. Trendy si můžete koupit v plném rozlišení, tip na knížku v trendovém fóru přikládám ve fotkách.

Mám obrovskou radost, že už to nás není jen pár nadšenců, ale celý módní průmysl klade zásadní důraz na ochranu přírodních zdrojů.

Zdroj: https://www.ispo.com/en/awards/textrends/textile-trends-fall-winter-2021-22Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!