britská inspirace

The Kawaii Planet
22.3.2015 ve 04:06

Jestli jste někdy navštívili Velkou Británii a okusili tamější noční život, pak víte, jak to tam funguje, co se týče odění. Dámy se neobtěžují se svetrem, natož bundou, vyráží-li na noční tah. Sukýnky, minišaty, drobné kabelky, baleríny, žádné punčocháče, a spoustu zábavy! Komu by se přece chtělo mít plné ruce zbytečného oblečení, když se jde pařit!

Když jsem byla na návštěvě v malebném britském městečku York v Anglii, byla jsem jednoduše šokována. Teplota pod nulou, já na sobě 6 vrstev, obří šálu, čepici a 3 páry ponožek, nahuštěných na sobě, že mi byly boty malé, a k tomu tedy totálně zostuzena. V Yorku totiž, milé dámy a pánové, se toto nesluší a nepatří. Slečny vyráží večer do ulic opravdu nalehko. Zeptala jsem se svých nových anglických přátel, co to má znamenat, a jestli je to normální. Hannah odpověděla: "Jasně, takhle tady chodí všichni, i když je nám zima, jsme na to zvyklí." - Realitou však zůstává, že v britských klubech, kam se mladí chodí bavit, většinou neexistuje něco jako "šatna", která je samozřejmostí u nás. A to potom chápu, že se někomu nechce při tančení držet kabát.

I když toto zjištění bylo poměrně překvapivé, naučila jsem se od Britů a jejich módního stylu spoustu věcí. Myslím si, že nezažijete lepší streetstyle než v UK. Lidé tam mají pro módu skutečný cit, kombinují nekombinovatelné a vypadají luxusně! Co se mi na těchto slečnách v elegantních šatičkách za mínusového počasí na druhou stranu líbilo, je fakt, že by na sebe nikdy nevzali nic nepohodlného. Namísto vysokých podpatků nazují baleríny k jakémukoliv typu šatů a ve finále to vypadá vkusně a dost dobře! Také mě zaujalo, jak kombinují šperky a že si dávají tolik záležet na make-upu. Bez rtěnky nezazáříte, to je jasná páka.

Tento outfit je inspirován právě britským stylem a šaty jsou z londýnského butiku (e-shopu).

Outfit: šaty - ChiChi London, boty - Bershka, doplňky - Born Pretty Store.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!