září

nedávno otevřená galerie září je novou pražskou platformou pro mladý autorský šperk. najdete ji v holešovicích, jen pár kroků od kultovního kina bio oko (heřmanova 33). vedle galerie we exhibit: contemporary jewelry and objects na hradčanech se jedná o další sympatické místo, kde se bude prezentovat současný tuzemský i zahraniční šperk. spolu s prodejem mladých a neokoukaných, mnohdy ještě studujících designérů a umělců z mimopražských škol, připravuje tým září složený z nadšených a nadějných tvůrkyň (šperkařky eliška lhotská, markéta šumová, iveta mulačová, zuzana babková a sochařka michaela bachoríková) i zajímavé výstavy.

září otevřelo v prosinci a to dokonce dvojvýstavou. 12,6 m šperku představuje obrazy veroniky opavské a unikátní šperky vytvořené doslova z jejích maleb. šperk pro 21.století prezentuje dosud málo známé české a slovenské šperkařky, například petru arbetovou, jelenu potylkovou, marianku berecovou nebo katarínu siposovou. k vidění budou v holešovické galerii ještě během ledna nového roku. obě výstavy nastavují kurz, kterým se září chce ubírat: nechat zazářit i šperkaře vystudované mimo prahu - v plzni, v liberci nebo bratislavě (absolventy pražský umprumky sice milujem, skvělé talenty se ale jistě líhnou i jinde) a ukázat šperk jako jednu z forem volného umění.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!