urban sekáč na magistrále

jak kočky slíbily, pro všechny z vás, kdo jsou moc leniví nebo vzdálení, aby přišli okouknout, jak probíhala iniciativa magistrála = nová pražská třída naživo, jsme připravily takový malý report a shrnutí z kočičí perspektivy. bylo o co stát?

prostor kolem náměstí i.p. pavlova kočky na svých cestách míjejí pravidelně a pokud možno se jím snaží proplout co nejrychleji. přetavení prostředí plnýho hluku, nevrlejch taxikářů a spěchajícího pracujícího lidu na městským obyvatelům příjemnou třídu jsme si tak popravdě nedokázaly moc dobře představit. o to větší ale bylo naše překvapení, když se na těch několika metrech čtverečních ohraničených street malbou patrika hábla (která se ovšem prý na nařízení kapitána policie čr bude odstraňovat) skutečně dalo zapomenout jak na taxíky, tak na blízkou magistrálu přetěžovanou automobilovým provozem.

kafe v kavárně prostoru_ jsme si vychutnaly v klidu, dopravní marast nevnímaje. stejně tak večerní projekce zajímavých dokumentů zprostředkovaných aerofilmem. na co nás kočky ale užilo nejvíc, to byl samozřejmě urban sekáč.

ač je to k neuvěření, kousek městskýho prostoru v bezprostředním okolí magistrály se na dva týdny změnil v příjemný kout, kde se dalo nejen posedět, ale taky se informovat o ostatním dění ve městě. před iniciativou otevřená scéna smekáme a tiše doufáme, že tahle snaha proměnit ípák z nepříjemný přestupní stanice v moderní městskej bulvár povede dál. a snad nezůstane jenom u toho ípáku...

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!