sobotní praha bez aut či na kole

podzim je v praze podle všeho přebohatý nejen na fashion weeky, ale také na různé eventy snažící se trochu zklidnit přebujelý motorismus a zároveň tak zlepšit život městským obyvatelům. určitě si vzpomínáte na nedávnou iniciativu magistrála = nová pražská třída, které se podařilo proměnit jednu z nejrušnějších částí magistrály poblíž i. p. pavlova na příjemnou oázu s kavárnou, občasným kinem a prostorem pro akce jako turnaj v šachu či open air secondhand.

máme radost, že podobný program se teď chystá na každou z pěti nadcházejících sobot na smetanově nábřeží v praze. každou sobotu od 14. září do 12. října pod heslem 'nábřeží žije' se pod taktovkou sdružení auto*mat jinak dopravně přetížený prostor mezi národním divadlem a karlovým mostem pro automobilovou dopravu zcela uzavře ve prospěch pěší zóny a bohatého kulturního programu. auto*mat se dlouhodobě snaží prosazovat kvalitnější život v městském prostředí - stojí mimochodem i za sousedskými slavnostmi 'zažít město jinak' a jak jste se mohli dočíst v našem rozhovoru s ondřejem kobzou, jejich aktivita byla inspirací k projektu 'piána na ulici'.

startuje se už zítra, první nábřeží bez aut bude ve znamení jídla, program totiž bude gastronomicko-degustační. v pěší zóně najdete kulinářskou soutěž i gastrokoncepty několika restaurací. my se nejvíc těšíme na dobroty z našeho oblíbeného bistra moment a komentovanou urbanistickou procházku 'urban walk'. kompletní program zítřejší akce najdete tady. a pokud chcete aktivitu podpořit a investovat tak do kvalitnějšího života v praze, můžete tak učinit například přispěním na kampaň 'nábřeží žije' na crowdfundingovém portálu hithit.

komu se zdá korzování po nábřeží jako aktivita hodná leda tak lázeňských povalečů, ten se může připojit k již tradiční velké podzimní cyklojízdě organizované taktéž auto*matem. podtitul velké podzimní cyklojízdy je 'cyklojízda za 2%', čili požadavek 2% z rozpočtu na dopravu pro rozvoj cyklistické infrastruktury a cyklodopravy. tyto investice totiž nikdy v minulosti nepřesáhly 1%, ač podle posledních studií se právě kolem 2% cest po českých městech uskutečnuje na kole. cyklojízda startuje v 15. hodin na václavském náměstí, na mapu konkrétní trasy se můžete podívat sem. a pokud byste se rádi zůčastnili, ale kolo nemáte/ máte jinde, než v praze, díky iniciativě rekola si ho můžete na cyklojízdu vypůjčit. a mimochodem, stejně jako 'nábřeží žije' můžete skrz hithit podpořit i projekt 'rekola'.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!