krymská ožila svátkem jídla a pití

v neděli se v 'pražském kreuzbergu' aka krymské ulici již podruhé uskutečnil jednodenní festival restaurant day. poprvé jsme si mohli v pouličních pop-up restauracích pochutnat na jaře, to když vršovickou čtvrť ovládlo korso krymská (na fotoreport se podívejte sem). tentokrát se veškeré dění (rozuměj: žranice, ochutnávání a sofistikované kulinářské rozhovory) soustředilo na plácek ve spodní částí krymské pod kaštany, ale i do příjemného koutku ulice francouzská.

finská tradice 'restaurant day' je teprve dva roky stará, nejsme tedy u nás zas tak pozadu. svátek milovníků dobrého home-made jídla, gastrofrajerů a aspirujících majitelů kaváren a restaurací se slaví celosvětově. na příští globální restaurant day se můžete zaregistrovat i vy a klidně tak uspořádat piknik i ve své čtvrti. smysl takové akce totiž není zdaleka jen v možnosti ochutnat dobroty od sousedů a nadšených kuchařů, ale i v oživení a propojení místní komunity. nad lilkovým závitkem a brownie z černých fazolí se totiž také seznámíte s novými lidmi, překvapí vás, jak jsou milí a otevření a bude se vám pak ve vašem městě/čtvrti/ulici i líp bydlet.

my kočky jsme si moc pochutnaly u gazdinky, která svůj stůl prostřela na ulici před nedávno otevřeným vintage obchůdkem boho vintage concept store. dostala nás použitím cukru z kokosových květů, který má krásně karamelovou příchuť. patrícia madarová z boho sama dřív pravidelně pořádala fashion pop-upy - to než měla svůj vlastní prostor, je tak na podobné akce zvyklá. ke koláči nám také nalila kafe a skvělou citronádu. vintage (fešn, ne jídlo) byla k mání i u stánku by marcat, galerie MU zas nabídla v rámci vernisáže riky watanabe i tematicky laděné japonské pohoštění. příště si restaurant day určitě nenechte ujít, co víc, rozšiřte ho i do vaší ulice!

patrícia madarová z boho sama dříve pravidelně pořádala fashion pop-upy, je tak na podobné akce zvyklá.Komentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!