pěší zóna na smetanově nábřeží ve znamení jídla

pražské smetanovo nábřeží se minulou sobotu poprvé díky iniciativě 'nábřeží žíje!' proměnilo na dočasnou pěší zónu (jak jsme už informovaly v pátek, tahle sobota byla první z pěti plánovaných). tramvaje v prostoru mezi karlovým mostem a národním divadlem sice jezdily dál, přísný zákaz vjezdu však platil pro všechna automobilová vozidla. při korzování jste tak mohli narazit pouze na cyklisty, kočárky a skejty. a taky pejsky. oproti všednímu dni tu nevládl hluk a shon, ale příjemná atmosféra sobotního volna, kdy si člověk jen tak vyjde zakousnout něco dobrýho a posedět u toho na lavičce s výhledem na vltavu, most a hrad (a za zády přitom nemá pohybující se továrnu na smog). nábřeží totiž neožilo jenom korzujícími chodci - krom toho, že se konala diskuze na téma 'město, ve kterém žijeme', to bylo hlavně o jídle. hned několik restaurací zde představilo své gastrokoncepty a rozhodně bylo z čeho vybírat. my jsme zakously výborný řepový burgery od estrelly, cibulový quiche a kokosky z momentu a limči f.h.prager.

příští sobotu se nábřeží připojí k sousedským slavnostem 'zažít město jinak' a my už se nemůžem dočkat.

11kKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!