natálie steklová zas ušila a upletla něco na zimu

že se vášeň pro bio a udržitelnost nemusí odrážet jen v hippie stylu, ale může se klidně promítnout i v ekouvědomělý, městský šik, u nás dokazuje návrhářka natálie steklová. coby známá propagátorka ekologických alternativ v textilní a módní tvorbě používá od loňska výhradně přírodní organické materiály (samozřejmě cruelty-free), nebo materiály recyklované. v její kavárně najdete i přírodní kosmetiku netestovanou na zvířatech, veganské kedsky, ručně vyráběné šperky a čerstvé koláče od mámy.

na zimu teď natálie ušila a upletla něco novýho, podívat se na to běžte do její kavárny natálie steklová shop&café. my jsme tam byly na oficiálním, leč naprosto neformálním představení kolekce, které vlastně ani nepůsobilo jako přehlídka, spíš jako přirozené splynutí vystajlovaných modelek a modelů - vesměs známých pražských osob a múz - s davem kamarádů, známých a pozvaných hostů. málem jsme ani nepostřehly, kdy představení začalo a kdy skončilo. neobvyklá přehlídka měla být původně součástí designbloku, nakonec se její datum ale posunulo na dny chladnějšího podzimu a to celkem příznačně. mezi prezentovanými modely totiž nechyběly ručně pletené čepice a rukavice z nebarvené bavlny (ze všech úprav textilu právě barvení nejvíc huntuje životní prostředí) a vlny, upcyklované kabáty a svetry, ale i krásné bílé šaty z hedvábí (bourec-friendly, tedy mírumilovné peace silk), overal z organického denimu nebo sněhobílý křivák z bio bavlněného froté (křivák je sice dost trendy záležitost, v křivákovém župánku budete ale jedničná/ý). nové kousky od natálie skvěle doplnily vintage klobouky pro dámy a brože 'pusinky' od jiřiny riantové, která si coby modelka v natálčině módní perfromance i sama zahrála.

atmošku přehlídky vám kromě našich fotek přiblíží i tohle ofiko video, nejlepší ale stejně bude, když k natálce zaskočíte na kafe sami, nebo třeba pro pusinku a pro biobachovku, jak jsme to udělaly nedávno my.

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!