návštěva v MU konceptu

MU koncept již přes rok funguje jako místo pro setkání a kreativní spolupráci. působí v něm LU jindrák skřivánková, malířka, která má v krymské 29 svůj ateliér. prostor slouží i jako design showroom, galerie a vlastně i kancelář (zázemí tu má třeba projekt urban expedition). pokud o něm slyšíte poprvé, podívejte se, jak to tam vypadalo loni při otevření (klikněte sem).

minulou neděli se v rámci restaurant day otevřely dveře MU a na programu nebylo jen japonské pohoštění, ale i výstava riky watanabe. rika po návštěvnících chtěla, ať snědí stroužek česneku a popíšou jí své pocity, taky nabízela čtení z rukou (v orientálních kulturách je totiž tahle praxe poměrně rozšířená), ale říkala, že stejně o člověku víc než rozevřená dlaň prozradí jeho obličej (aka jak blafovat při čtení z ruky). my, protože jsme v MU nebyly poměrně dlouhou dobu (naposledy v době, kdy se na jeho chodu podílela i návrhářka marjetka, která si už ale se svou značkou dress vivi hledá něco nového), musely jsme projít i místní nabídku hadříků. LU se totiž věnuje i re-designu a navrhování oblečení a ve spolupráci s maminkou, která dobře a ráda šije, vytváří fešn kolekce 'LU for MU'. nedávno pomocí crowdfundingu vybrala peníze na architektonickou výpravu do brazílie 'po stopách oscara niemeyera' a své sponzory obdarovala právě svými kousky propojujícími její malbu a módu.

kromě LU jsme v MU narazily i na koko (sítotiskové šaty) a také na zbrusu novou značku plumatella (tj. mechovka) ilustrátorky kateřiny sechovcové. ta vychází z rodinné historie (např. nechala látku potisknout kresbami svého dědečka z první světové války, název plumatella zas odkazuje k přezdívce jejích rodičů) a příkladně používá pouze látky od českých výrobců.

těšíme se na chystané MU pop-upy s designéry a umělci. sledujte MU fb, ať neuniknou ani vám.

11KKomentáře

i
×

Víc než jen nákupní galerie

MOLO7 je komunitní prodejní galerie podporující to nejlepší, co se urodí pod rukama módních
designerů. Nabízí alternativu k běžným konfekcím, snaží se bořit anonymní fashion svět a
nechává nahlédnout tvůrcům pod pokličku. Naší touhou a snahou je, aby originální tvorba nezapadla
pod masově nabízenou produkcí. Společným úsilím s designery se podílíme na následování tradice
módního návrhářství. Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta,
která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!

Napsali o nás

  • Kvalita a originalita

    MOLO7 miluje módu. A když říkáme móda, nemyslíme napodobeniny z tržnice ani nekvalitní konfekci. Baví nás kousky, které jsou tak trochu umělecké dílo, přesto příjemné, pohodlné a skvěle nositelné.

  • Designéři

    Potkat zde můžete jména působící na této scéně dlouho, ale i ta, která nejsou příliš známá, a kterým MOLO7 dává šanci prosadit se. A to nás velmi těší!